Żywieckie Pogranicze

Drodzy Klubowicze,

Bardzo serdecznie chciałbym Was zaprosić do wsparcia projektu KRAWCULSKIE TRASY, jaki jest realizowany przez Stowarzyszenie Żywieckie Pogranicze.

Być może obie nazwy niewiele Wam mówią, lecz jeśli wspomnę, że stowarzyszenie zostało zawiązane m. in. przez Bacówkę PTTK na Krawcowym Wierchu oraz przeze mnie, to łatwiej będzie nam się zidentyfikować i utożsamić z tym miejscem :).

Stowarzyszenie Żywieckie Pogranicze zawiązało się w 2016 roku, a jego głównym, ówczesnym celem było wyznaczenie widokowych tras na polsko-słowackim pograniczu, w malowniczych okolicach Beskidu Żywieckiego i Orawskiego. Dzieło zostało zwieńczone powstaniem ponad 160 km tras o różnej długości. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą przy Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu – przeznaczone są do turystyki pieszej, a także dla narciarstwa biegowego, śladowego i kolarstwa górskiego. Obecnie naszym nadrzędnym celem jest promocja stworzonej sieci tras. Chcielibyśmy w najbliższym czasie wydać mapę tras, zawierającą opisy, kody QR do nawigacji i inne wskazówki, co stanowiłoby świetne wsparcie dla turystów wybierających się na szlak, a także znakomity materiał promujący nasze przedsięwzięcie.

Szczegółowy opis i wykaz tras można znaleźć na stronie internetowej bacówki:  https://krawcow.pttk.pl/turystyka/wycieczki-z-krawcowego/

Zależy nam na wypromowaniu tego projektu i możliwości udostępnienia go innym turystom, czyniąc go bardziej przystępnym. Stąd też chcemy w najbliższym czasie wydać papierową mapę tras (opartą na podkładzie map firmy Compass, czyli powszechnie znanej i dobrze przyjętej w środowisku turystycznym). Koszt opracowania oraz wydania takiej mapy wynosi ok. 2 tys zł.

Docelowo mapa ma być udostępniana oraz kolportowana w budynkach użyteczności publicznej (np. wypożyczalniach sprzętu sportowego, obiektach i sklepach turystycznych, urzędach administracji samorządowej), na imprezach i wydarzeniach turystycznych oraz oczywiście w schroniskach.

Ogrom pracy już został włożony, ponieważ trasy zostały już wyznaczone (w wersji elektronicznej – można się po nich poruszać za pomocą nawigacji/startfona). Przy schronisku znajdują się schematy szlaków oraz za pomocą kodów QR można bezpośrednio dostać się do opisów każdej trasy oraz włączyć nawigację.

Doskonała okazja do wsparcia naszego projektu będzie 29 listopada 2019r, o godz. 18 w Żywcu ul. Dworcowa 2 (siedziba Żywieckiej Fundacji Rozwoju) podczas tzw. Giving circle. Będzie to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych oraz osób prywatnych, podczas którego darczyńcy wspierają wybrane przez siebie projekty społeczne, które ich zdaniem są najbardziej wartościowe. 

„Celem wydarzenia organizowanego 29 listopada 2019r. jest pozyskanie środków finansowych na 3 wyjątkowe projekty społeczne, wyłonione wcześniej na etapie preselekcji. Sukcesem będzie zebranie 2000zł na każdy z zaprezentowanych projektów społecznych. Wierzymy, że jeśli każdy ze 60 zgromadzonych gości na widowni przekaże ok. 100 zł na wybrany przez siebie projekt, cel ten osiągniemy i akcję zakończymy naszym wspólnym sukcesem. Projekty prezentowane podczas spotkania będą dotyczyły różnych dziedzin np. kultura, turystyka, działania na rzecz młodzieży. Ogromną wartością tego wydarzenia będzie obecność osób, dla których ważne są ciekawe, innowacyjne przedsięwzięcia skierowane do konkretnych społeczności. Ważnym aspektem spotkania będzie możliwość nawiązania kontaktów i bezpośrednich relacji pomiędzy darczyńcami a realizatorami projektów społecznych. Wierzymy, że nawiążą się sieci, które będą miały szansę przynieść kolejne efekty w przyszłości.”

Drodzy Zdobywcy, zapraszam Was zatem na ten piątkowy wieczór. Będziecie mogli usłyszeć więcej o naszym projekcie KRAWCULSKICH TRAS, oraz wesprzeć choćby drobną wpłatą (10, 20, 50 zł … ), z której może uzbierać się potrzebna kwota na wydanie map.

 

Szymon Rochowiak

Info na Facebook: Giving Circle. Pierwszy raz w Żywcu

Ps.

Dostałem kilka zapytań, o możliwość wsparcia projektu przelewem – podaję dane do przelewu:

Żywiecka Fundacja Rozwoju
ul. Dworcowa 2
34-300 Żywiec
nr konta: 47 2130 0004 2001 0224 8276 0010 (tytułem: Darowizna Krawculskie Trasy)

Wpłat na konto fundacji można dokonywać do 12 grudnia 2019r.

 

2 Comments on Żywieckie Pogranicze

 1. Jeżeli można wesprzeć projekt wpłatą na konto bankowe, to proszę o podanie numeru.

  • Projekt można także wesprzeć przelewem – podaje nr konta:

   Żywiecka Fundacja Rozwoju
   ul. Dworcowa 2
   34-300 Żywiec
   nr konta: 47 2130 0004 2001 0224 8276 0010 (tytułem: Darowizna Krawculskie Trasy)

   Wpłaty proszę dokonywać najlepiej do 12 grudnia 2019r.

   ps.
   Dziękuję za pierwsze wpłaty! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*