Zaproszenie na wrześniowe wycieczki ZDOBYWCÓW

Przed nami piękny miesiąc wrzesień. Koniec lata i początek jesieni to chyba najpiękniejszy miesiąc całego roku. Biorąc pod uwagę wspaniałe jesienne klimaty Zarząd Klubu Górskiego ZDOBYWCY zaprasza swoich członków na trzy wrześniowe wycieczki, których szczegóły opisujemy poniżej:

  1. W dniu 10 września b.r. odbędzie się kolejna wycieczka w ramach akcji 7xŻYWIEC organizowanej przez miasto Żywiec. Tym razem trasa wycieczki będzie prowadzić na najwyższy szczyt miasta – Jaworzynę 861 m n.p.m. Ciekawostką jest fakt, że czarny szlak z Oczkowa na Jaworzynę został wyznakowany jesienią 2021 roku przez Znakarzy PTTK a zarazem członków naszego Klubu – Monikę Ponikiewską i Michała Kusiaka. Wycieczkę poprowadzi Przewodnik Beskidzki – Grzegorz Szczepaniak. Impreza jest bezpłatna a na wycieczkę można się zapisać w biurze Urzędu Miasta nr telefonu 33 475 42 51 lub bezpośrednio u Przewodnika – Grzegorza Szczepaniaka (Wiceprezes Koła ZDOBYWCY). Szczegóły na plakacie obok.

2.  W  sobotę 17 września planujemy naszą kolejną klubową wycieczkę. Tym razem jedziemy w szczególnie piękne o tej porze Pieniny. Naszym głównym celem będzie szczyt Sokolicy (747 n n.p.m.) ze słynną 500-letnią sosną reliktową. Startujemy z miejscowości Sromowce Niżne, Wąwozem Szopczańskim na Przełęcz Szopka, potem na Czertezik i Sokolicę. Z Sokolicy zejdziemy do Szczawnicy skąd czerwonym szlakiem wejdziemy na słowacką stronę Pienin, wędrując dalej przełomem Dunajca, wycieczkę zakończymy zwiedzając Czerwony Klasztor, klasztor kamedułów, którego najbardziej znanym zakonnikiem był Brat Cyprian, czyli Frantz Ignatz Jaschke, z zamiłowania botanik, twórca składającego się z prawie 300 roślin, zielnika opisujące tatrzańskie i pienińskie gatunki flory. Długość trasy turystycznej 17 km, czas przejścia 6 godzin, nie licząc czasu potrzebnego na zwiedzanie klasztoru(około godziny).  Wyruszamy o 6.00 z parkingu pod US w Żywcu, powrót około 18-19ej. Koszt wycieczki 40 zł dla członków klubu, 45 zł dla gości z innych kół PTTK. Ponadto należy opłacić wejście do PPN w wysokości 8 zł, lub 4 zł za bilet ulgowy. Natomiast osoby chcące zwiedzić klasztor powinny mieć też ze sobą 3 euro. Klub pokrywa za uczestników opłatę za przeprawę promową w Szczawnicy. Zapisy wraz z wpłatą wpisowego u kol. Łukasza Trębacza.
Koordynatorem wycieczki jest Prezes Zarządu Koła PTTK K.G. ZDOBYWCY –  Marcin Gibas.

3. W ostatnia niedzielę września tj. 25 odbędzie się kolejny, 55 Zlot Żywczaków na Babiej Górze. Wycieczkę z ramienia Koła będzie koordynował kol. Janek Garncarczyk. O szczegółach imprezy tj. zasadach zapisów, godzinie wyjazdu oraz kwocie wpisowego poinformujemy w najbliższym czasie.

Na wszystkie wycieczki serdecznie zapraszamy – Zarząd Koła PTTK – Klubu Górskiego ZDOBYWCY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*