Zapowiedzi imprez turystycznych ZDOBYWCÓW na maj 2015r.

Czeka nas bardzo intensywna wiosna. Naprawdę w najbliższych miesiącach będzie się działo i to bardzo dużo. W maju mamy zaplanowane 5 imprez górskich, w czerwcu aż 6. Na razie skupię się więc na najbliższym miesiącu ale wszystkich aktywnych ZDOBYWCÓW zachęcam do analizy kalendarza imprez również i na czerwiec b.r.

Oto imprezy majowe:

1 maja 2015r. wyruszamy wraz z naszymi przyjaciółmi z Koła PTTK im. Św. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki na kolejna edycję „Spotkania Ludzi Gór”. W tym roku impreza ta odbędzie się na trasie Przełęcz Glinka – Krawców Wierch – Hruba Buczyna – Przełęcz Bory Orawskie – Złatna Huta. Następnie nastąpi przejazd do Rajczy Nickuliny gdzie odbędzie się podsumowanie imprezy a uczestnicy zostaną poczęstowani gorącym posiłkiem. Na wycieczkę wyruszamy ze śpiewnikami i instrumentami muzycznymi. Zapisy na wycieczkę prowadzi Skarbnik Klubu kol. Łukasz oraz Wiceprezes Klubu ZDOBYWCY kol. Adam Pietraszko. Wpisowe na imprezę wynosi 20 zł od osoby. Zapisy na wycieczkę trwają do poniedziałku 27 kwietnia b.r.

16 maja 2015r. miała się odbyć wycieczka w Beskid Śląski wokół Brennej. Wycieczka z powodów obiektywnych zostaje przełożona na dzień 26 lipca b.r. Organizatorem imprezy będzie kol. Basia Pytko, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i odzyskania pełni formy turystycznej.

17 maja 2015r. odbędzie się pierwsza wycieczka z planowanych w ramach programu „Łączą nas góry” organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”. Będzie to wycieczka na Magurkę Wilkowicką i Czupel w Beskidzie Małym. Szczegóły o całym programie można znaleźć na stronie: http://www.leader-zywiec.pl/index.php/48-news/415-lacza-nas-gory.

Nasz Klub pragnie uczestniczyć w tego typu imprezach. Na Magurkę wyruszamy z Międzybrodzia Bialskiego . Obok schroniska na Magurce odbędzie się podsumowanie imprezy a uczestnicy zostaną poczęstowani gorącym posiłkiem. Z Magurki przejdziemy następnie na Czupel skąd zejdziemy do Międzybrodzia Bialskiego. Na wycieczkę wyruszamy w dniu 17 maja z parkingu obok Urzędu Skarbowego w Żywcu. Zbiórka i wyjazd o godzinie 8:30. Szczegóły o wycieczce na stronie: http://www.leader-zywiec.pl/.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie indywidualnych kart zgłoszenia i o oddanie do Prezesa Klubu ZDOBYWCY do końca kwietnia b.r. (liczba miejsc ograniczona i wynosi 20 osób). W tym terminie należy również oddawać karty zgłoszenia na pozostałe imprezy w ramach programu „Łączą nas góry”(24 maja – Rysianka, 14 czerwca – Jałowiec, 21 czerwca – Barania Góra). Karty można pobrać u Prezesa Klubu ZDOBYWCY. Imprezy są nieodpłatne i są finansowane z Funduszy Europejskich.

23 maja 2015r. odbędzie się ognisko na Grojcu z okazji Zielonych Świątek. Szczegóły o tej imprezie ogłosimy w późniejszym terminie.

24 maja 2015r. odbędzie się druga z planowanych wycieczek w ramach programu „Łączą nas góry” organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”. Tym razem będzie to wycieczka na Rysiankę. Trasa wycieczki: Złatna Huta – Hala Rysianka – Hala Lipowska – Hala Redykalna – Zapolanka – Rajcza. Na wycieczkę wyruszamy w dniu 24 maja z parkingu obok Urzędu Skarbowego w Żywcu. Zbiórka ZDOBYWCÓW i wyjazd o godzinie 8:15. Obowiązują zasady jak przy wycieczce z dnia 17 maja. Szczegóły o wycieczce na stronie: http://www.leader-zywiec.pl/.

31 maja 2015r. odbędzie się XXII Wiosenny Zlot Żywczaków na Pilsku połączony z uroczystością 110-lecia Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Szczegóły o imprezie w późniejszym czasie.

Zapraszam do udziału w imprezach
Prezes Klubu Górskiego ZDOBYWCY
Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*