ZADUSZKI ODDZIAŁU BABIOGÓRSKIEGO PTTK – RELACJA

.

.

.

W dniu 10 listopada 2018 roku Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu wraz z Kołem PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce zorganizował Zaduszki Oddziałowe. Tym razem uroczystość odbyła się na Polanie Butorzonka nad Cięciną w Beskidzie Żywieckim. W tym refleksyjnym spotkaniu nie zabrakło członków Koła PTTK – Klub Górski ZDOBYWCY. W tym roku – roku jubileuszu odzyskania niepodległości Zaduszki miały szczególny charakter, a polana wokół kaplicy na Butorzonce była przyozdobiona flagami narodowymi.

.

.

.

W trakcie uroczystości Prezes Oddziału Jakub Nowak odczytał listę członków Oddziału Babiogórskiego, których nie ma już wśród nas – tj. działaczy, przewodników, przodowników, gospodarzy schronisk, GOPR-owców i wszystkich tych, którzy w Oddziale Babiogórskim PTTK zostawili swą cząstkę. Mszę Św. w intencji zmarłych oraz za naszą Ojczyznę odprawił Kapelan Oddziału Babiogórskiego PTTK – Jan Goryl oraz Kapelan Koła im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce ks. Prałat Władysław Nowobilski.

.

.

.

Na koniec spotkania Koło PTTK w Węgierskiej Górce poczęstowało uczestników gorącą turystyczną grochówką. Była wspaniała!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej zaduszkowej zadumie.
Grzegorz Szczepaniak – Prezes Koła PTTK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*