XXVI ZLOT ŻYWCZAKÓW – PILSKO 2019 – relacja

26 maja reprezentacja Klubu Górskiego ZDOBYWCY zjawiła w się na Hali Miziowej, pod Pilskiem, by uczestniczyć w wiosennym, XXVI Zlocie Żywczaków.

Dotarliśmy na miejsce malowniczym, zielonym szlakiem z Sopotni Wielkiej. W schronisku czekał na nas poczęstunek, po którym zebraliśmy się o godz. 12 na wspólnej Mszy Św. Msza ta, poza główną intencją sprawowaną za członków Babiogórskiego Oddziału PTTK w Żywcu, była również pożegnalnym nabożeństwem ojca Krzysztofa Frąckiewicza – dominikanina z parafii w Korbielowie, który zakończył swą posługę na Ziemi Żywieckiej i został przeniesiony do Szczecina. Przypomnę, że o. Krzysztof od wielu lat co tydzień, w każdą niedzielę o godz. 12., sprawował Mszę Św. w schronisku na Hali Mizowej.

Po mszy zostały wręczone wyróżnienia oraz dyplomy dla przybyłych kół PTTK Oddziału Babiogórskiego. Ponadto odbyło się przekazanie legitymacji trzem nowym znakarzom szlaków, którzy od tego dnia czynnie będą brały udział w polepszaniu znakarskiej infrastruktury na szlakach podległych naszemu oddziałowi PTTK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*