XXII Zlot Żywczaków na Pilsku

DSC_5444DSC_5449XXII Zlot Żywczaków na Pilsku już za 
nami. Jak zwykle ZDOBYWCY nie zawiedli. Ponad 20 klubowiczów w niedzielny poranek 31 maja spotkało się na Hali Miziowej. Część ZDOBYWCÓW pokonała szlak z Sopotni Wielkiej. Pozostali w tym czasie spożywali śniadanie w schronisku 
DSC_5450
DSC_5455na Hali Miziowej po długim trwającym do wczesnych godzin rannych (czwarta nad ranem) koncercie na dwie gitary, harmonijkę i niezliczoną ilość głosów. Tak bowiem ZDOBYWCY uczcili 110 lat istnienia Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Turystyczny, górski klimat udzielił się wszystkim uczestnikom Jubileuszu. Najbardziej wytrwali wyruszyli rankiem zdobyć szczyt Pilska.


Tego dnia wszystko było sprzyjające. Pogoda dzięki której można było podziwiać otaczające pasmo Pilska góry, w tym tą najwyższą w DSC_5480DSC_5531Beskidzie Żywieckim – Babią. Unoszący się nad nami paralotniarze, których wiatr przywiódł wprost na godzinę 12.00, gdy odbywała się na Hali Miziowej msza święta. Wreszcie ukoronowanie działalności członków naszego klubu przez Zarząd Główny PTTK,poprzez wręczenie  naszym kolegom: Michałowi Sibikowi – DYPLOMU ZARZĄDU GŁÓWNEGO PTTK oraz Szymonowi DSC_5535DSC_5476Rochowiakowi – DYPLOMU RADY PREZESÓW ODDZIAŁU PTTK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO – za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa w województwie śląskim. Jakby tego było mało ZDOBYWCY w składzie: Basia Pytko, Michał Sibik i Ania Wróbel zgarnęli Puchar za I Miejsce w Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej!!!  Tyle z relacji – sami widzicie – krócej się nie dało.

Beata StefaDSC_5558DSC_5561niuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*