XX Rajd Koła PTTK w Węgierskiej Górce – relacja

W dniu 1 maja odbył się XX Rajd Koła PTTK w Węgierskiej Górce im. Jana Pawła II –  „Jeden tysięcznik w jeden rok”, w którym tradycyjne uczestniczyli członkowie naszego Koła. Na Rajd zgłosiło się pond 150 turystów ze wszystkich największych kół Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Nasze Koło reprezentowane było przez 10-ciu wspaniałych 🙂 ZDOBYWCÓW.

.

.

.

.

Rozpoczęcie Rajdu odbyło się przy „Głazie Pamięci” w centrum Węgierskiej Górki. Później cała ekipa rajdowa przemieściła się do Kamesznicy Złatnej skąd rozpoczęła się wędrówka górskimi szlakami do Węgierskiej Górki. Grupa ZDOBYWCÓW wybrała trasę trudniejszą przez Przełęcz Siodełko. Po drodze odwiedziliśmy źródło „Zima Woda” oraz Fort z II Wojny Światowej – Waligóra.

.

.

.

.

Zakończenie Rajdu odbyło się przy Ośrodku Wypoczynkowym „JAZ” w Węgierskiej Górce gdzie przeprowadzono konkursy i podsumowanie Rajdu. Organizatorzy nie zapomnieli o gorącym posiłku – wspaniałej grochówce oraz innych poczęstunkach.  Pragnę zaznaczyć, że  w konkursie wiedzy turystycznej wyróżnienie zdobył jeden z młodszych uczestników Rajdu – Franek Kupczak (ZDOBYWCA) – GRATULACJE!

.

.

.

.

Dziękuję wszystkim ZDOBYWCOM uczestniczącym w Rajdzie
Koordynator imprezy z ramienia ZDOBYWCÓW – J. Garncarczyk

.
Bardzo dziękuję ZDOBYWCOM – uczestnikom rajdu za reprezentowanie  naszego Koła na imprezie a w szczególności kol. Kazimierzowi Parasynowi za wielką pomoc w organizacji oraz Koordynatorowi ZDOBYWCÓW na Rajdzie – Jankowi Garncarczykowi.
Prezes Koła PTTK K.G.  ZDOBYWCY Grzegorz Szczepaniak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*