XVIII Spotkanie Ludzi Gór – zlot ludzi kochających góry z Kołem w Węgierskiej Górce

W dniu dzisiejszym odbyło się XVIII Spotkanie Ludzi Gór zorganizowane przez  naszych przyjaciół z Koła PTTK w Węgierskiej Górce czyli tzw. impreza o nazwie „Jeden tysięcznik w jeden rok”.

W tym roku w imprezie uczestniczyło ok. 200 turystów z wielu kół i klubów naszego Oddziału PTTK.

Nasz Klub już po raz ósmy uczestniczył w tym wydarzeniu. Na imprezie pojawiło się ponad dwudziestu ZDOBYWCÓW. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapalenia zniczy przy obelisku Św. Jana Pawła II – patrona Koła PTTK w Węgierskiej Górce. Następnie przejechaliśmy do Cięciny gdzie zwiedziliśmy Kościół św. Katarzyny i Zagrodę Plebańską. Po tej części krajoznawczej przyszedł czas na górską wędrówkę.

Trasę z Cięciny przez Abrahamów (857 m n.p.m.) do Węgierskiej Górki przeszliśmy w świetnej atmosferze. Po drodze mogliśmy podziwiać wspaniałą przyrodę Beskidu Żywieckiego i panoramy na okoliczne pasma górskie. Organizatorzy zadbali o przygotowanie trasy, a w drodze każda z grup otrzymała do rozwiązania testy wiedzy turystycznej.

Imprezę z ramienia ZDOBYWCÓW koordynował kol. Wiceprezes Koła – Adam Pietraszko, któremu zawdzięczamy wiele sukcesów tej wycieczki. Kolega Adam stworzył wspaniałą atmosferę w naszej grupie.  W konkursie wiedzy turystycznej drużyna Adama odniosła kolejny sukces i  zdobyła 2 miejsce!!!  Brawo Adam – jesteś debeściak!!!

Kończąc tą krótką relację chciałem bardzo podziękować koledze Tadeuszowi Gołuchowi z Koła PTTK w Węgierskiej Górce oraz wszystkim organizatorom z tego Koła, a w szczególności Małgosi Golec, Andrzejowi Figura, Mariuszowi Mikulskiemu i przewodnikowi Andrzejowi Pawlus – za wspaniałe przygotowanie imprezy i bardzo miłe oraz gorące przyjęcie. Dziękujemy Ci z całego serca Tadku za wspaniałą atmosferę na imprezie !!!

Dwaj Żywczanie
Adam P.
Grzegorz Sz.

 

 

1 Komentarz on XVIII Spotkanie Ludzi Gór – zlot ludzi kochających góry z Kołem w Węgierskiej Górce

  1. Ej Gregor, co z tym „jedenastotysięcznikiem” ? chyba byłem w innych „górach”. Pozdrawiam WSZYSTKICH Zdobywców.
    Adam P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*