XVII SPOTKANIE LUDZI GÓR – relacja

2016_04_30 XVII SLG (13)W ostatnią sobotę kwietnia odbył się XVII zlot organizowany przez Koło PTTK z Węgierskiej Górki z cyklu „Jeden tysięcznik w jeden rok –  Spotkanie Ludzi Gór”. Na zlot przybyło ok. 150 turystów z całej Żywiecczyzny. Nasze Koło było reprezentowane przez 21 osobową grupę, której działania koordynował kol. Wiceprezes Koła – Adam Pietraszko.

Impreza roz2016_04_30 XVII SLG (10)poczęła się  od uroczystego zapalenia zniczy przy obelisku Jana Pawła II w Węgierskiej Górce oraz od pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników. Następnie cała ponad stuosobowa grupa wyruszyła na Glinne, któreg2016_04_30 XVII SLG (22)o szczyt osiągnęła ok. godziny 12:30. Piękna pogoda pozwoliła na skorzystanie ze wszystkich uroków górskiej wędrówki.  Można było więc podziwiać piękne uroki beskidzkiego krajobrazu, a ze szczytu Glinnego obejrzeć górską panoramę 360 st., w której na najdalszym planie dominowały fragmenty tatrzańskich szczytów.

2016_04_30 XVII SLG (28)Atmosfera jak zwykle na tego typu imprezach była wspaniała i czas prędko płynął , toteż szybko znaleźliśmy się z powrotem w Węgierskiej Górce. Tam w Ośrodku „AZALIA” odbyło się podsumowanie całej imprezy.

Z radością m2016_04_30 XVII SLG (31)uszę poinformować, że w trakcie oficjalnej uroczystości Spotkania Ludzi Gór nasza młodsza koleżanka, Maja Gawlińska otrzymała – jako pierwsza w naszym Oddziale PTTK  – brązową odznakę „GOT w góry” (numer 1/2016), która jest dedykowana dla najmłodszych turystów w wieku do 7 lat. Wielkie gratulacje!

Również2016_04_30 XVII SLG (39) dorośli ZDOBYWCY wykazali się w konkursach organizowanych w czasie imprezy. W konkursie wiedzy turystycznej drugie miejsce zajęli nasi klubowicze – Marysia i Adam Pietraszko, a konkurs gry w warcaby w kategorii dorosłych wygrała kol. Marysia Pietraszko przed Irekiem Szczepaniakiem z naszego Klubu – gratulacje!!!

Na koniec chciałem z całego serca podziękować organizatorom imprezy czyli członkom Koła PTTK im. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki, a przede wszystkim Prezesowi tego Koła kol. Tadeuszowi Gołuchowi za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Życzę im wszystkim wytrwałości w działalności organizacyjnej w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz wielu tak wspaniałych i udanych imprez.

Zapraszam do galerii na zdjęcia z imprezy.

Grzegorz Szczepaniak
Prezes Klubu Górskiego „ZDOBYWCY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*