XVI Ognisko Papieskie – relacja z uroczystości

.

.

.

Wczoraj w 17 rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II – przy schronisku PTTK na Hali Boraczej odbyło się tradycyjne XVI Ognisko Papieskie.

.

.

.

Tegoroczna uroczystość odbyła się z inicjatywy kol. Zdzisława Kupczaka (Komisja Górskiej Turystyki Jeździeckiej) oraz Jana Dziedzica „BACY” gospodarza schroniska PTTK na Hali Boraczej. W trakcie uroczystości Kapelan Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu – Ks. Grzegorz Gruszecki oraz Kapelan Koła PTTK ZDOBYWCY – Ks. Jerzy Łukowicz odprawili Mszę Św.

.

.

.

W uroczystej imprezie uczestniczyło ok. 60 turystów, którzy przybyli na Hale Boraczą pomimo ciężkich warunków atmosferycznych. W imprezie uczestniczyli członkowie Klubu Górskiej Turystyki Jeździeckiej z Żabnicy, Koła PTTK im. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki, Koła PTTK Klub Górski ZDOBYWCY, Koła Miejskiego PTTK w Żywcu, Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK.W trakcie uroczystości był obecny poczet sztandarowy Związku Podhalan z rejonu Węgierskiej Górki. Na koniec imprezy o godzinie 21:37 rozpalono ognisko i odśpiewano „Barkę”.

.

.

.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom składam podziękowania za dobrą atmosferę na szlaku jak i w trakcie uroczystości upamiętniającej wielkiego Polaka, turysty i zarazem Honorowego Członka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu.

Grzegorz Szczepaniak – Wiceprezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

Fotografie: Jan Garncarczyk i Grzegorz Szczepaniak (Koło  PTTK ZDOBYWCY, Żywiecki Klub Fotograficzny PTTK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*