XVI DROGA ŚWIATŁA NA HALĘ LIPOWSKĄ

W sobotę 10 lutego 2024 r. odbyła się wycieczka górska Drogą Światła ze Złatnej Huty na Halę Lipowską organizowana corocznie już od 16 lat przez Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu.

 

 

 

Wycieczka Drogą Światła ma charakter religijny i organizowana jest w rocznicę pobytu Ks. Karola Wojtyły na obozie narciarskim na Hali Lipowskiej w dniach od 9 do 12 lutego 1958 roku. W tym roku przypada więc 66 rocznica tych wydarzeń. Na pamiętnym obozie narciarskim ks. Karol Wojtyła – uczestniczącej w obozie pani Marii Kiwierskiej – wpisał do pamiętnika sławetne słowa „W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków – Wujek”.

 

 

 

Pierwsze wycieczki Drogą Światła były organizowane przez Koło PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce i jego ówczesnego prezesa kol. Tadeusza Gołucha oraz kapelana Oddziału Babiogórskiego PTTK – Ks. Kanonika Jana Goryla. Tegoroczne rozważania na „Drodze Światła” prowadził Ks. Jan Bożek – Kapelan Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce wraz z Ks. Grzegorzem Kierpcem – Kapelanem Koła PTTK Globtroter Brzuśnik.

 

 

 

Punktualnie o 12 w południe w kaplicy na Hali Lipowskiej została odprawiona Msza Św. W tegorocznej Drodze światła uczestniczyło ok. 120 turystów z różnych kół i klubów Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Najliczniej uczestniczyli przedstawiciele Koła PTTK z Węgierskiej Górki, Koła BESKIDEK z Porąbki, Koła ZDOBYWCY z Żywca, Klubu PTTK „Góry Bez Cencury”, Koła RYŚ z Twardorzeczki oraz Koła Miejskiego PTTK z Żywca. Na imprezie byli również przedstawiciele Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK oraz Koła Przewodników Oddziału Babiogórskiego.

Na koniec pragnę podziękować kol. Beacie Stefaniuk za koordynację i zorganizowanie udziału ZDOBYWCÓW w imprezie.

Zapraszam do GALERII ZDOBYWCÓW na fotograficzną relację z imprezy.

Grzegorz Szczepaniak
Wiceprezes Koła PTTK K.G. ZDOBYWCY

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*