XV Turniej Siatkówki Górskiej – Rycerzowa 2016

W sobotę 18 czerwca b.r. drużyna ZDOBYWCÓW w składzie: Ania Wróbel, Jurek Gabryel, Łukasz Gmyrek i Marcin Gmyrek wywalczyła trzecie miejsce na XV Turnieju Siatkówki Górskiej na Rycerzowej. Pierwsze miejsce zdobyła ekipa „Baców z Miziow2016_06_18 TSG Rycerzowa (16)ej” pod przewodnictwem Krzysia Porębskiego (również ZDOBYWCY) .

Tego dnia w całym Beskidzie Żywieckim panowała wspaniała pogoda a przy tym wyjątkowa przejrzystość powietrza. Tak wspaniała przejrzystość zdarza się parę razy do roku. Pozwolił0 to grupce ZDOBYWCÓW udających się na Halę Rycerzową podziwiać panoramy Beskidów i Tatr w iście wspaniałych2016_06_18 TSG Rycerzowa (24) warunkach. To była wyjątkowa rozkosz zobaczyć dobrze nam znane góry w tak ostrych i soczystych kolorach.  Z Małej Rycerzowej mogliśmy m.in. podziwiać szczyty Kubińskiej Holi z Mincolem włącznie, po których tydzień wcześniej chodziliśmy.

Na turniej  tym razem zgłosiło się 10 drużyn, w tym dwie drużyny ZDOBYWCÓW, drużyna Słoneczek, drużyna gospodarzy Bacówki z Rycerzowej, drużyna Baców z Miziowej a przede wszystkim zwycięzcy sprzed roku – drużyna AKS Ujsoły.

2016_06_18 TSG Rycerzowa (45) 2016_06_18 TSG Rycerzowa (47)Po długotrwałych bojach eliminacyjnych (łącznie 20 meczów) do najlepszej czwórki zakwalifikowali się: Biesiatnicy, Bacowie z Miziowej, AKS Ujsoły oraz nasza najlepsza drużyna ZDOBYWCÓW. Ostatecznie po zaciętych meczach XV Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej wygrali Bacowie z Miziowej, którzy w finale wygrali z ubiegłorocznymi zwycięzcami – drużyną AKS Ujsoły. Trzecie miejsce zajęła drużyna ZDOBYWCÓW, a czwarte drużyna Biesiatników. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna Słoneczek i Turboślimaków.  Druga drużyna ZDOBYWCÓW zajęła 9 miejsce – ale miała bardzo dużo radości z gry.

2016_06_18 TSG Rycerzowa (48) 2016_06_18 TSG Rycerzowa (23)Po zakończeniu ceremonii wręczenia medali oraz pucharów wyróżniono osoby, które przyczyniły się w organizacji XV  Turnieju Siatkówki Górskiej, wśród których m.in. znaleźli się kol. Kuba Górny, Arek i Iwona Rus, Jurek Gabryel, Tadek Tracz, Jola Niemczyk oraz Marcin Mydło i  Józiu Mydło

Wszystkim uczestnikom a zwłaszcza medalistom składam wielkie gratulacje!

Podsumowując turniej należy zauważyć, że po raz pierwszy pojawiły się drużyny gające „bardzo sportową” siatkówkę, w których składach można doszukać się zawodników grających w klubach sportowych. Wyróżnia to te zespoły spośród innych i wpływa niestety na zmianę charakteru imprezy.

Zapraszam do galerii
Grzegorz Szczepaniak

3 Comments on XV Turniej Siatkówki Górskiej – Rycerzowa 2016

1. Brawo. Zdobywcy nie schodzą z pudła. Tylko Jurek trochę smutny…;), ale nie od razu Kraków zbudowano. Za rok znowu będzie okazja.

2. Jurek smutny bo mu się boisko troszkę wypłukało….