XIV Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej

siatkarze rycerzowa

Drużyna ZDOBYWCÓW w składzie Łukasz Gmyrek, Marcin Gmyrek, Bernadeta Majdak i Ania Wróbel zajęła trzecie miejsce na XIV Turnieju Siatkówki Górskiej na Rycerzowej. Wygrała drużyna AKS Ujsoły.

 

DSC_0248

DSC_0306 DSC_0343

 

 

 

Poziom tegorocznych zawodów na Rycerzowej był bardzo wysoki. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Siatkówki Górskiej stanęło dziesięć ekip. Wśród nich dwie reprezentujące Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu. Drużyna ZDOBYWCÓW – stały bywalec i pięciokrotny mistrz zawodów oraz drużyna GLOBTROTER debiutująca na turnieju. Poza tym pojawiły się takie ekipy jak:  AAA ZDARDOŃ, JULIANY (z Radziechów), TURBOŚLIMAKI (z Krakowa),  SŁONECZKA (nie wiadomo skąd), AKS UJSOŁY (wiadomo skąd). Drużyna gospodarzy przyjęła piękną nazwę: „BEEE” licząc na gorący doping kolegów i koleżanek pasących się na hali (w liczbie ponad 300!!!). Dobrze też zaprezentowały się drużyny debiutujące na imprezie tj. BIE-SIATNICY oraz WŁÓCZYKIJE (Kraków).

Zawody rozpoczęły się o godzinie 13 i trwały ponad 7 godzin. Mecz finałowy pomiędzy zespołami JULIANY – AKS Ujsoły zakończył się po godzinie 20. Łącznie rozegrano 24 mecze i tym samym tegoroczny Turniej był rekordowym pod względem ilości rozegranych spotkań oraz łącznego czasu ich trwania.

DSC_0364 DSC_0380 DSC_0448

 

 

 

DSC_0459 DSC_0484 DSC_0508

 

 

 

Rozgrywki nienajlepiej zaczęły się dla naszej ekipy. W pierwszym meczu inaugurującym cały Turniej drużyna ZDOBYWCÓW przegrała z drużyną JULIANY 0:2. Oznaczało to, że kolejna porażka spowodowała by szancie naszej ekipy na medal. Tak się jednak nie stało, gdyż kolejne mecze ZDOBYWCY rozgrywali coraz sprawniej i osiągali lepsze wyniki. Ostatecznie zagrali w półfinale gdzie polegli z późniejszym zwycięzcą Turnieju – drużynie AKS UJSOŁY. W meczu o 3 miejsce stawili czoła ekipie  BIE-SIATNICY z Krakowa wygrywając po zaciętym meczu 2:1 . Nasza drużyna ten meczu miała szansę wygrać w dwóch setach. W drugim secie była już nawet piłka meczowa. Niestety nie udało się.  Podobnie sytuacja wyglądała w tie-breaku, gdzie ZDOBYWCY wykorzystali dopiero 5 piłkę meczową!!! Horror!!!

DSC_0512 DSC_0529 DSC_0544

 

 

 

DSC_0568 DSC_0578 DSC_0579

 

 

 

Oto wyniki ZDOBYWCÓW w trakcie XIV Turnieju Siatkówki Górskiej.
Faza grupowa:
ZDOBYWCY – JULIANY   0:2
ZDOBYWCY – TURBOŚLIMAKI  2:1
ZDOBYWCY – BEEE (Gospodarze) 2:1
ZDOBYWCY – GLOBTROTER  2:0
Półfinał:
ZDOBYWCY – AKS  Ujsoły 0:2
ZDOBYWCY – BIE-SIATNICY 2:1

Wyniki XIV Turnieju Siatkówki Górskiej na Rycerzowej:
1 miejsce AKS UJSOŁY
2 miejsce JULIANY (Radziechowy)
3 miejsce ZDOBYWCY (Żywiec)
4 miejsce BIE-SIATNICY (Kraków)

DSC_0596 DSC_0599 DSC_0614

 

 

 

DSC_0629 DSC_0640 DSC_0668

 

 

 

Trzecie miejsce na tak dobrze obstawionym turnieju to wielki sukces ZDOBYWCÓW. Poziom turnieju wzrasta z roku na rok i w tej sytuacji uzyskanie miejsca na podium i wywalczenie brązowych medali oznacza wielki sukces naszego Klubu.  Wielkie gratulacje dla całego zespołu!!!

DSC_0663Szkoda może tylko, że nie udało się po raz szósty wygrać turnieju bo puchar przechodni jak i statuetka dla najlepszej drużyny Turnieju – ufundowana przez Prezesa Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu trafiłaby w ręce ZDOBYWCÓW. Może w przyszłym roku? 🙂
Zapraszam do galerii na fotorelację z Turnieju.

Grzegorz Szczepaniak
Prezes Klubu Górskiego ZDOBYWCY

5 Comments on XIV Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej

  1. BRAWO… GRATULACJE…AŻ SIĘ ŁEZKA W OKU KRECI…

  2. Super relacja, i jak szybciukto ! :))) Spodobało nam się, więc pewnie widzimy się na następnym turnieju 🙂 Gratulacje i pozdrowienia, Andrzej z Biesiatników. (btw: w nazwie naszej dryzyny nie ma kreseczki ;))

  3. no to teraz już jest….

  4. Słyszałem z dobrego żródła,że Zdobywcy byli oslabieni,gdyż w dzień turnieju ich największa Gwiazda ulega zatruciu.Nie wiem co o tym myśleć,zagrywka z wyskoku,ścina z lewej i prawej ręki,blok nie do przebicia i nagle przed turniejem zatrucie???Ja w takie przypadki nie wierzę:( Może chłopaki z AKS UJSOŁY coś wiedzą więcej?

  5. Brawo dla zwycięskiej drużyny. A ZDOBYWCY okazali się bardzo fair, bo końcu nie zawsze muszą wygrywać .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*