XIII Noc Krawculi za nami

DSC_0231W nocy z 8 na 9 lipca b.r. odbyła się XIII Noc Krawcili. Tym samym po czterech latach przerwy powrócono do cyklu nocnych imprez górskich, których kulminacją jest Krawców Wierch. Trasa XIII Nocy Krawculi wiodła uroczymi zakątkami Beskidu Żywieckiego do Przełęczy Glinka przez Halę Miziową, Trzy Kopce, Rysiankę, Halę Redykalną, Ujsoły, Glinkę by zatrzymać się na dłuższy postój przy Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu. Ostatecznie cała eskapadę zakończono we wsi Glinka.

Nie udało siDSC_0309ę niestety zrealizować całej planowanej trasy, co było spowodowane m.in. nocną burzą, która zastała nocnych wędrowców w Ujsołach. Łączna długość trasy wyniosła ostatecznie  41 km (planowano 46,6 km).

Na start imprezy stawiło się 22 uczestników, z których całą trasę przeszli najbardziej wytrwali w liczbie 12 nocnych piechurów, w tym 4 członków Koła PTTK Klubu Górskiego  „ZDOBYWCY” (Jolanta Niemczyk, Aleksandra Rochowiak, Szymon Rochowiak, Grzegorz Szczepaniak)  oraz kol. Stanisław Basiura z Koła Miejskiego PTTK w Żywcu.

DSC_0551Wszystkim uczestnikom składamy podziękowanie za wspólnie odbytą  nocną wędrówkę oraz zapraszamy na kolejną XIV Noc Krawculi, która odbędzie się w czerwcu 2017 roku. Gospodarzom Bacówki na Krawcowym Wierchu dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek.

Zapraszamy do galerii na zdjęcia z imprezy.

Organizatorzy
Szymon Rochowiak i Grzegorz Szczepaniak

3 Comments on XIII Noc Krawculi za nami

  1. Było pysznie;)

  2. Dzięki na kolejną NK. I sorki za ten mały deszczyk 😉

  3. Podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników NK za mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*