X DROGA ŚWIATŁA NA HALĘ LIPOWSKĄ

 

W sobotę 10 lutego b.r. odbyła się wycieczka górska organizowana przez Oddział Babiogórski PTTK w Żywcu pod przewodnictwem Księdza Kapelana Jana Goryla, w której uczestniczyło ok. 150 turystów z naszego Oddziału PTTK. W imprezie wzięli też udział członkowie Koła PTTK – Klub Górski „ZDOBYWCY”.

 

 

 

Wycieczka Drogą Światła ma charakter religijny i organizowana jest w rocznicę pobytu Ks. Karola Wojtyły na obozie narciarskim na Hali Lipowskiej w dniach od 9 do 12 lutego 1958 roku. W tym roku przypada więc 60 rocznica tych wydarzeń. Na tym obozie narciarskim ks. Karol Wojtyła swojej koleżance p. Marii Kiwierskiej wpisał do pamiętnika sławne słowa: „W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków – Wujek”

 

 

 

Tegoroczną Drogę Światłą prowadził Ks. Jan Goryl – Kapelan Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu  oraz kol. Krysia Czech z Koła Przewodników Beskidzkich przy naszym Oddziale. Jubileuszową Mszę Św. koncelebrowali Ks. Jan Goryl i Ks. Władysław Nowobilski. W trakcie uroczystości została rozdana pamiątkowa broszurka przygotowana przez Prezesa Koła w Węgierskiej Górce im. Św. Jana Pawła II – kol. Tadeusza Gołucha.

Dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom X Drogi Świtała za udział w imprezie. Zapraszam do galerii na zdjęcia z wycieczki.

Wiceprezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu
Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*