Wystawa Piotra Szczepaniaka członka Koła PTTK – Klub Górski ZDOBYWCY

W Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach zostanie otwarta wystawa czasowa pt. „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny”

      W 103 rocznicę Bitwy Gorlickiej oraz obchodzoną w bieżącym roku 100 rocznicę zakończenia I wojny światowej, a także w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości warto przypomnieć o wkładzie Polaków w te wydarzenia.

Nowa ekspozycja czasowa przygotowana w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach zatytułowana „Mieszkańcy Galicji w formacjach wojskowych armii austro-węgierskiej w czasie Bitwy Gorlickiej i w pozostałych latach Wielkiej Wojny” skoncentruje się na dwóch pierwszych rocznicach. Na wystawie zaprezentowane zostaną przedmioty związane z galicyjskimi Polakami, którzy służyli w armii austro-węgierskiej, a więc zdjęcia, dokumenty wojskowe i poczta polowa, a także elementy umundurowania i wyposażenia wiążące się z formacjami wojskowymi, w których stanowili oni znaczną część składu osobowego.

Autor wystawy Piotr Szczepaniak, pochodzi z Żywca jest członkiem Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu i Koła PTTK – Klub Górski ZDOBYWCY. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, nauczycielem historii i aktywnie działającym historykiem, zainteresowanym badawczo przede wszystkim historią Austro-Węgier oraz dziejami Żywiecczyzny.  Od dziecka zajmuje się kolekcjonowaniem przedmiotów militarnych związanych z historią lokalną i armią austro-węgierską.

Otwarcie wystawy nastąpi 30 kwietnia b.r. o godz. 18.00. Ekspozycja będzie dostępna do 30 czerwca 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*