Wycieczka w Tatry Wysokie – ZAPROSZENIE

Wycieczka w Tatry Wysokie – ZAPROSZENIE

Mam przyjemność zaprosić członków Klubu Górskiego ZDOBYWCY na wycieczkę w Tatry Wysokie. Tym razem naszym celem będzie Mięguszowicka Przełęcz pod Chłopkiem zwana w skrócie Przełęczą pod Chłopkiem (Stanisław Witkiewicz nazywał to miejsce „Przełęczą”).  Jest to najwyżej położona w Tatrach Polskich przełęcz dostępna szlakiem turystycznym – 2308 m n.p.m.

Wycieczka odbędzie się 10 lipca tego roku, wyruszymy spod US w Żywcu o godzinie 5 rano lub troszkę wcześniej.

Wpisowe na wycieczkę wynosi 50 zł i obejmuje ubezpieczenie górskie. Koszt biletu wstępu do TPN  w cenie  7 zł – każdy z uczestników wycieczki ponosi indywidualnie.

UWAGA!
Szlak na Przełęcz jest słusznie uznawany za jeden z najtrudniejszych technicznie i najbardziej wymagających kondycyjnie  w Tatrach dlatego proszę o przemyślenie zapisania się. Można zaszkodzić sobie samemu i innym na szlaku.

 

 

 

Orientacyjne czasy przejścia na Przełęcz pod Chłopkiem:
– Palenica Białczańska – Morskie Oko (2 godziny) – Morskie Oko – Czarny Staw pod Rysami (45 minut) – Czarny Staw – Przełęcz (2 i pół godziny).

Razem podejście ok. 5 godz. 15 min.  Do tego trzeba doliczyć czas na zasłużone przerwy. W dół osiągniemy zazwyczaj lepsze czasy przejścia.
Zapisy i wpisowe przyjmuje organizator wycieczki – Łukasz Trębacz. Liczba miejsc z uwagi na wielkość BUS-a i przepisy TPN-u ograniczona.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam – Łukasz Trębacz.

 

2 Comments on Wycieczka w Tatry Wysokie – ZAPROSZENIE

  1. Dziękujemy Organizatorowi za wspaniałą wycieczkę wysokogórską oraz doskonałe przygotowanie techniczno-informacyjne. Niech żyje nam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*