Wycieczka w Tatry Bielskie

W dniu 16 czerwca (niedziela) wybierzmy się na pierwszą w tym roku tatrzańską wycieczkę. Będzie to zaplanowana pierwotnie na sierpień wycieczka w Tatry Bielskie. Naszym głównym celem będzie znajdująca się pomiędzy szczytami Płaczliwej Skały i Szalonego Wierchu, Szeroka Przełęcz Bielska (1829 m n.p.m.).
Trasę rozpoczynamy w Ździarze, najpierw szlakiem zielonym do wylotu Doliny Mąkowej, następnie doliną czerwonym szlakiem na Szeroką Przełęcz Bielską i dalej na Przełęcz Pod Kopą (1751 m n.p.m.). Następnie szlakiem niebieskim do
Wielkiego Białego Stawu i dalej znakami czerwonymi do schroniska Przy Zielonym Stawie,  skąd szlakiem żółtym zejdziemy do miejscowości Kieżmarskie Żłoby.
Długość trasy turystycznej wynosi 18,5 km, suma podejść 1120 m, czas przejścia ok. 6:30h. Wyjeżdżamy jak zwykle z parkingu pod US w Żywcu o godz.5.00. Przewidywana godzina powrotu ok. godz. 18/19-tej. Koszt wycieczki wynosi 45 zł od osoby, a dla osób posiadających własne ubezpieczenie np. Alpenverein 40 zł, płatne u Skarbnika kol.Łukasza Trębacza.
.
Koordynator wyjazdu
Marcin Gibas – Wiceprezes Koła PTTK K.G. ZDOBYWCY

2 Comments on Wycieczka w Tatry Bielskie

  1. Liczba miejsc ograniczona do 29

  2. Aktualizacja – ilość miejsc ograniczona do 38. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*