Wycieczka w Karkonosze.

W weekend Bożego Ciała(8-11 czerwca) planujemy zorganizować czterodniowa wycieczkę w Karkonosze. Plan wycieczki:

Dzień pierwszy: Wyjazd o 6.00 Żywca do Karpacza, po drodze zwiedzanie jednego z zamków(szczegóły w terminie późniejszym), a następnie zakwaterowanie w OW Zielone Wzgórze.

Dzień drugi: Przejazd do czeskiego Pec pod Śnieżką, skąd wchodzimy na Śnieżkę, następnie do Kotła Małego i Wielkiego Stawu, po drodze trzy schroniska i zejście do Karpacza przy Świątyni Wang. Trasa 15 km i 866 m przewyższenia.

Dzień trzeci: Przejazd do Szklarskiej Poręby, następnie wchodzimy do Wodospadu Kamieńczyk, dalej Łabski Szczyt, Harachove Kamienie, Wodospad Panczawski i zejście na Halę Szrenicką i kolejką w dół do Szklarskiej.

Dzień czwarty: Po śniadaniu zwiedzanie zamku Książ i jak czas pozwoli, wejście na wzgórze zamkowe Chojnik i w godzinach wieczornych powrót do Żywca.

Koszt wycieczki to 500 zł i obejmuje 3 noclegi wraz ze śniadaniem

<, przejazd autokarem, opłatę za kolejkę Hala Szrenicka-Szklarska Poręba. Dodatkowo uczestnicy płacą we własnym zakresie za bilety wstępu do Karkonoskiego PN(8 zł bilet normalny), wstęp do Wodospadu Kamieńczyk (12 zł), bilety wstępu do zamków, a także posiłki  godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapisy u kol. Skarbnika wraz z wpłatą zadatku w wysokości 170 zł. Czasu do namysłu nie ma wiele, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a ponadto do 15 marca musimy uiścić zadatek rezerwacyjny w OW Zielone Wzgórze. Koordynatorem wycieczki jest kol.Jarosław Talik( tel.600 924 889).

Marcin Gibas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*