WYCIECZKA W GORCE – ROZPOCZĘCIE SEZONU LETNIEGO ZDOBYWCÓW

W dniu 23 kwietnia b.r.(sobota) rozpoczniemy sezon letnich wycieczek naszego Klubu. Będziemy wędrować po północno-wschodniej stronie Gorców, wyruszając najpierw czarnym szlakiem z Lubomierza na Kudłoń (1274 m n.p.m.) po drodze mijając kilkunastometrowy ostaniec skalny, zwany Kudłońskim Bacą. Z Kudłonia przejdziemy szlakiem żółtym na Gorc Troszacki (1215 m n.p.m.), który ze swej rozległej polany pozwala podziwiać piękną, szeroką tatrzańską panoramę. Następnie zejdziemy szlakiem zielonym na Stawieniec, skąd niebieskim szlakiem przejdziemy Doliną Kamienicy. Po drodze przejdziemy przez polanę Papieżówka, gdzie w sierpniu 1976 roku w znajdującym się tam szałasie, odbywał dni skupienia ówczesny metropolita krakowski Karol Wojtyła. Wycieczkę zakończymy na polanie Trusiówka gdzie przy ognisku upieczemy kiełbaski, popijając piwem 🙂.

Długość trasy turystycznej to 14 km, czas przejścia około 5 godzin. Startujemy tradycyjnie z parkingu spod US w Żywcu, o godzinie 6:00, powrót przewidujemy około 18-tej. Zapisy wraz z opłatą wpisowego w wysokości 20 zł dla członków KG Zdobywcy i 30 zł dla pozostałych członków PTTK, prowadzi Skarbnik, kol. Łukasz Trębacz. W związku z tym, że będziemy opłacać wstęp do GPN dla każdego uczestnika wycieczki online, konieczne będzie wcześniejsze wskazanie, które osoby są uprawnione do zniżki, lub są zwolnione z opłaty (np. posiadacze Karty Dużej Rodziny).
Link do szczegółów trasy:
Zapraszam
Marcin Gibas – Koordynator wycieczki

5 Comments on WYCIECZKA W GORCE – ROZPOCZĘCIE SEZONU LETNIEGO ZDOBYWCÓW

  1. Każdy uczestnik jest proszony o zabranie własnego kubka, np. od termosu, gdyż napoje chmielowe będziemy podawać z dużych butelek tylko posiadającym własne naczynia

  2. Uwaga o własnych naczyniach na piwo, jako strategiczna, powinna być umieszczona na stronie przed tytułem wycieczki.

  3. Liczę na to, iż za nowego prezesa ukróci się spożycie napojów chmielowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*