Wycieczka na Šip – relacja

W dniu 6 października – w piękną i słoneczną sobotę, odważna grupa ZDOBYWCÓW ruszyła ku przygodzie, by zmierzyć się z mało znaną częścią Wielkiej Fatry zwaną Szypską Fatrą. Trasa dla wszystkich była zagadką, ponieważ nikt z Klubowiczów (łącznie z organizatorem wycieczki) nie znał przebiegu wyznaczonego szlaku. Nie było również wiadomo co czeka nas po drodze.

W drodze na Wielką Fatrę mieliśmy okazję oglądnąć wspaniały wschód słońca znad miejscowości Nowot na Słowacji. Później zaczęła się Fatra…

.

.

.

Na miejscu okazało się, że trasa prowadziła nas przez malownicze i rozległe łąki nad Zaśkovem, widokowe urwiska między Šipem i Zadnim Šipem. Na Šipiu spotkaliśmy bardzo przyjazną grupę Słowackich turystów bardzo ładnie śpiewających.

.

.

.

Szlak kluczył pomiędzy wapiennymi skałami by doprowadzić do pięknej polany Podśipia ze skupiskiem starych chat i w otoczeniu widoków na Małą i Wielką Fatrę.

.

.

.

Cała akcja przebiegła sprawnie i bez problemowo, za co organizator wycieczki wszystkim Klubowiczom dziękuje i zaprasza w przyszłym roku – zgodnie z kilkuletnią tradycją – na kolejną wycieczkę w nieznane.

Piotr Dziki – koordynator fatrzańskiej wycieczki
Fot. Grzegorz Szczepaniak

Informacja Prezesa Koła:
1. Przypominam wszystkim uczestnikom wycieczki o konkursie fotograficznym (do chwili obecnej fotografie złożyło 7 ZDOBYWCÓW),
2. Zapraszam na relację zdjęciową do galerii ZDOBYWCÓW kol. Piotra Dziki – zdjęcia naprawdę świetne!

1 Komentarz on Wycieczka na Šip – relacja

  1. Najfajniejsza wycieczka w malownicze nieznane- więcej takich !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*