Wycieczka na Kościelec – 25 lipca 2015r.

K2Sezon trwa więc czas na kolejną wycieczkę w Tatry. Tym razem w Polskie Tatry Wysokie. Naszym celem będzie góra Kościelec, 2155 m n.p.m. Wycieczkę zaczniemy w Kuźnicach, skąd udamy się do schroniska Murowaniec. Albo przez Boczań albo przez Dolinę Jaworzynki – czas taki sam, miejsce spotkania, tzw. „Karczmisko” to samo. Z tej przełęczy udamy się do Murowańca, tam zasłużony odpoczynek. A później przez „pojezierze” dotrzemy na Przełęcz Karb, z której ruszymy na szczyt. Trasa na szczyt lekko trudna, w paru miejscach trzeba użyć rąk. Ale to nic groźnego. Szczyt jest wąski i długi więc nie radzę biegać w bok 😉 . Powrót na Karb tą samą drogą, następnie zejdziemy nad Czarny Staw Gąsienicowy i do schroniska, a potem do Kuźnic. Cały czas wycieczki określam na maksymalnie 8 godzin – oczywiście z odpoczynkami.

Liczba osób na wycieczce ograniczona – 20 osób. Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 35 zł. Zapraszam do wpisywania się na listę, pierwszeństwo jak zawsze mają członkowie Klubu.

Wyjazd nastąpi spod US w Żywcu o godzinie 5:00 rano. Bardzo proszę pamiętać o dokumentach uprawniających do przekroczenia granicy.

Łukasz Trębacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*