Wycieczka na Klimczok i Szyndzielnię w ramach X Zlotu Oddziałów – relacja

 

 

 

W sobotę 22 kwietnia odbył się X Zlot Oddziałów PTTK Woj. Śląskiego organizowany przez Oddział PTTK  „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej. W imprezie tej uczestniczył nasze Koło wybierając najtrudniejszą trasę górską ze Szczyrku przez Klimczok, Szyndzielnię  do Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Pogoda nie sprzyjała działaniom turystycznym, ale nasza 27 osobowa grupa, wprawiona w turystykę górską w dobrym czasie przeszła wybraną trasę. Razem z nami przebyło trasę, ale w nieco gorszym tempie pięcioro „delegatów” z Koła Miejskiego w Żywcu. Atmosfera na zimowo-wiosennej wycieczce była doskonała co widać na zdjęciach. Na zdjęciach dokumentujących imprezę można też zauważyć nową flagę Klubu Górskiego ZDOBYWCY, która zapewne będzie nam towarzyszyć w najbliższych latach na klubowych wycieczkach.

 

 

 

Co do X Zlotu Oddziałów PTTK Woj. Śląskiego  to należy dodać i  podkreślić, że  w Zlocie uczestniczyło ponad pięciuset turystów, w tym 116 z Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Była to najliczniejsza grupa spośród wszystkich Oddziałów – co niestety nie zostało docenione przez organizatorów.

Zapraszam na relację zdjęciową z wycieczki.

Grzegorz Szczepaniak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*