Wycieczka na Błatnią

W niedzielę 9 października b.r. przy schronisku PTTK na Błatniej odbyło się zakończenie XXXII Rajdu Pięciu Wierchów Beskidzkich.
Nasz Klub uczestniczył w tej imprezie i począwszy od maja w ramach Rajdu zdobył m.in. Pilsko, Babią Górę, Rycerzową, Muńcuł i wiele innych nie koniecznie beskidzkich wierchów (Świnica, Rohacze itd.).
W wycieczce na Błatnią uczestniczyło aż 31 zdobywców. Większość podążyła z Szyndzielni gdzie dostała się wyciągiem gondolowym (oj nieładnie ZDOBYWCY!), a dalej żółtym i czarnym szlakiem na Błatnią. Tutaj czekały na nas ZDOBYWCÓW dwie niespodzianki przygotowane przez organizatorów Rajdu – Zarząd Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Była to smaczna zupka grochowa i wspaniały puchar za zajęcie II miejsca w imprezie. Cała imprezka zakończyła się w Brennej – jednej z piękniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego. Zapraszam do obejrzenia galerii.
PS.
Niestety pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie było dane ZDOBYWCOM skosztować wspaniałych wypieków Beaty S. (kol. Sekretarz). Honor „sekcji kulinarnej” uratowała kandydatka do Klubu ZDOBYWCÓW – Lila Sadowska, która na własnych plecach przyniosła na Błatnią smaczniutkie ciasto drożdżowe upieczone przez jej mamusię – DZIĘKUJEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*