WAKACYJNE WYCIECZKI ZDOBYWCÓW – zapisy ruszają

Już w sobotę 30 czerwca b.r. obędzie się kolejny XVII już Turniej Siatkówki Górskiej na Rycerzowej (szczegółowe informacje w poprzednich wiadomościach). Przypominam, że osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z Prezesem Koła.

W sobotę 14 lipca 2018 r. odbędzie się kolejna wycieczka w Tatry. Tym razem kol. Łukasz Trębacz zaprasza nas na szczyt w Tatrach Zachodnich o pięknej nazwie Grześ (1653 m n.p.m.), który będziemy zdobywać od południowej tj. słowackiej strony.
Na wycieczkę wyruszamy o godzinie 5:00 spod US w Żywcu
Trasa wycieczki będzie prowadzić z Chaty Zverovka na Grześ  (szlakami żółtymi i zielonym). Powrót z Grzesia przez Sedlo pod Osobitou do Chaty Zvatovka (szlakiem zielonym). Pod koniec wycieczki dla chętnych planowane jest zwiedzenie szpitala partyzanckiego w pobliżu Zverovki (co zajmie dodatkowo ok. 1 godziny).
Charakterystyka trasy:
– długość trasy 15 km.
– czas przejścia 6 godz. 55 min.
– suma podejść  948
– punktów GOT  26
Koszt wycieczki 45 zł (koszty przejazdu + ubezpieczenie) lub  40 zł dla osób z własnym ubezpieczeniem (np. Alpenverein) – płatne u Skarbnika Koła – kol. Łukasza Trębacza.  Liczba miejsc ograniczona – 22 osoby!

Link do szczegółów o trasie:
Szczegółowe informacje o trasie wycieczki – Grześ

 

W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. zapraszam na wycieczkę w pasmo Małej Fatry na Słowacji. Tym razem naszym celem będzie zdobycie Małego Krywania 1671 m n.p.m. – drugi co do wysokości szczyt w paśmie górskim Mała Fatra oraz szczytu Suchy 1468 m) – jedenego z wyższych i najbardziej charakterystycznych szczytów w tzw. Krywańskiej części Małej Fatry. Odwiedzimy też Chatę pod Suchym a na koniec wycieczki „zdobędziemy” Stary Hrad i zamek w Strečnie. Istnieje też możliwość zwiedzenia zamku w Strečnie od wewnątrz – koszt zwiedzania 5  € + fotografowanie 1 €.
Na wycieczkę wyruszamy o godzinie 5:30 spod US w Żywcu
Trasa wycieczki będzie prowadzić z Doliny Kúr (szlakiem niebieskim) na Sedlo Priehyb a później na  Mały Krywań skąd udamy się do Strečna przez Suchy i Chatę pod Suchym (szlak czerwony).

Charakterystyka trasy:
– długość trasy 19,9 km.
– czas przejścia 7 godz. 09 min.
– suma podejść  1359 m
– suma zejść 1468 m
– punktów GOT  34
Koszt wycieczki 45 zł (koszty przejazdu + ubezpieczenie) lub  40 zł dla osób z własnym ubezpieczeniem (np. Alpenverein) – płatne u Skarbnika Koła – kol. Łukasza Trębacza lub bezpośrednio u organizatora (G. Szczepaniak)  Liczba miejsc ograniczona – 29 osób.

Link do szczegółów o trasie:
Szczegółowe informacje o trasie wycieczki – Mały Krywań

 

W dniu 25 sierpnia 2018 r. (sobota) odbędzie się Rajd Koła GLOBTROTER z Brzuśniaka. Koordynatorem wycieczki w Klubie Górskim ZDOBYWCY jest kol. Ireneusz Szczepaniak. Szczegóły o imprezie w późniejszym czasie.

W sobotę 1 września 2018 r. wyruszamy po raz kolejny w Tatry. Będzie to wycieczka w Tatry Zachodnie na Bobrowiecką Przełęcz znajdująca się na wysokości 1356 m n.p.m., będącą  wybitną przełęczą pomiędzy Grzesiem (1653 m n.p.m.) po południowej stronie przełęczy i Bobrowcem(1663 m n.p.m.) – a właściwie jego przedszczytem – Jamborowym Wierchem – po północnej stronie przełęczy.
Na wycieczkę wyruszamy o godzinie 5:00 spod US w Żywcu
Trasa wycieczki będzie prowadzić z Oravic na Bobrowiecką Przełęcz (szlakiem niebieskim) a następnie do Schroniska na Polanie Chochołowskiej (szklak żółty) skąd szlakiem zielonym przez Siwą Polanę udamy się do parkingu przy wylocie Doliny Chochołowskiej.
Charakterystyka trasy:
– długość trasy 15,9 km.
– czas przejścia 6 godz. 10 min.
– suma podejść  634
– punktów GOT  23
Koszt wycieczki 45 zł (koszty przejazdu + ubezpieczenie) lub 40 zł dla osób z własnym ubezpieczeniem (np. Alpenverein) – płatne u Skarbnika Koła – kol. Łukasza Trębacza.  Liczba miejsc ograniczona – 22 osoby!

Link do szczegółów o trasie:
Szczegółowe informacje o trasie wycieczki – Bobrowiecka Przełęcz

Zapraszam do udziału w imprezach
Grzegorz Szczepaniak – Prezes Koła PTTK – Klub Górski „ZDOBYWCY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*