VI Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu – relacja

W sobotę 1 czerwca b.r. na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim odbył się VI Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Impreza została zorganizowana przez dwa Koła Oddziału Babiogórskiego PTTK tj. przez Koło – Klub Górski ZDOBYWCY z Żywca oraz Koło PTTK „zaŻARci” z Międzybrodzia Żywieckiego.

 

 

 

W imprezie uczestniczyło ponad 150 osób, w tym ponad 88 dzieci w ośmiu Kół Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Najliczniejszą ekipę stanowiło Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK „ŚMIAŁKI” z Pietrzykowic. Najmłodsi uczestnicy imprezy to członkowie Koła PTTK ZWARDOŃ mający 12 i 14 miesięcy!!!

 

 

 

Dzieci mogły uczestniczyć w wielu konkursach, w których niejednokrotnie wykazały się wielkim talentem. Najmłodsi uczestnicy mogli bawić się w konkursie „Co jest w pudełku”  oraz w konkursie plastycznym pt. „GÓRY, JA I TY”. Dużo emocji wzbudził „Turystyczny Tor Przeszkód”. Nieco starsze dzieci mogły uczestniczyć w konkursie gry w WARCABY lub w konkursie rzutu do tarczy DART. Najstarsze dzieci mogły popisać się wiedzą w obrazkowym Konkursie Wiedzy Turystycznej.

 

 

 

W trakcie imprezy można było poczęstować się kultową już jagodzianką z Hali Boraczej. Podczas imprezy nie zabrakło też bardzo smacznej kiełbaski pieczonej na ognisku. Klub Turystyki Górskiej – Jeździeckiej z Węgierskiej Górki zrobił dzieciom wielką niespodziankę i w trakcie imprezy można było pojeździć sobie na konikach.

 

 

 

Na koniec bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom z obu Kół PTTK oraz osobom fizycznym i podmiotom, które wsparły nasze działania w organizacji Dnia Dziecka. W szczególności bardzo dziękujemy Firmie „Hańderek” za wspaniałą kiełbasę, Lokalnej Grupie Działania „Żywiecki Raj” za wielkie wsparcie oraz gospodarzowi Schroniska PTTK na Hali Boraczej – Jankowi Dziedzicowi – za gościnę, miłe przyjęcie wszystkich gości oraz ufundowanie dodatkowych nagród.

 

 

 

Prezesowie Kół PTTK:
Magdalena Haase – Koło PTTK „zaŻARci”
Grzegorz Szczepaniak – Koło PTTK Klub Górski ZDOBYWCY

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*