SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM WIELICKIM – RELACJA

W dniu 16 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z jednym z najwybitniejszych himalaistów światowej sławy, pierwszym zdobywcą Mont Everestu zimą oraz piątym człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum (wszystkich ośmiotysięczników) – KRZYSZTOFEM WIELICKIM.

.

.

.

Spotkanie odbyło się przy pełnej sali widowiskowej MCK i było naprawdę wyjątkowe. Była to jedna z najbardziej udanych tego typu imprez w ostatnich latach w Żywcu. Krzysztof Wielicki okazał się być bardzo dobrym prelegentem, a opowieści o jego dokonaniach w najwyższych górach świata były wysłuchane przez przybyłych z wielką uwagą i w bardzo wielkiej ciszy. Krzysztof Wielicki pokazał się jako człowiek bardzo otwarty i ciepły, a przy tym niesłychanie skromny. Po zakończeniu części oficjalnej miał czas dla wszystkich chętnych, którzy chcieli uzyskać dedykacje w jego książkach. Miał też czas na wspólne fotografie i wiele swobodnych rozmów z przybyłymi fanami. Nie obyło się bez wielkich wzruszeń a nawet i łez.

.

.

.

Wśród publiczności można było dostrzec wiele osób z Żywca i okolic uprawiających turystykę górską. Wśród nich  dostrzegłem wielu członków Oddziału Babiogórskiego PTTK w  Żywcu, w tym również członków naszego Klubu Górskiego ZDOBYWCY.

.

.

.

Na koniec chciałbym wyrazić w imieniu własny i wszystkich widzów podziękowania dla organizatorów z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania z tak WIELKIM gościem.  Szczególne podziękowania składam  Dyrektorowi MCK – P. Markowi Reglowi – pomysłodawcy imprezy oraz Dyrektorowi MOSiR – P. Marianowi Mrowcowi – współorganizatorowi spotkania.

Prezes Koła PTTK – Klub Górski ZDOBYWCY
Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*