Rozpoczęcie sezonu turystycznego, górskiego Klubu Górskiego ZDOBYWCY

W dniu 18 kwietnia 2015 (sobota) zostanie zorganizowana wycieczka górska w Beskid Śląski na Kozią Górę, Szyndzielnie i Klimczok. Wycieczka nie będzie zbyt długa, a jej trasa o średniej trudności – w sam raz na rozpoczęcie sezonu górskiego. Wycieczkę rozpoczniemy w Bystrej Krakowskiej (ok. 470 m n.p.m.) skąd udamy się na Kozią Górę (686 m n.p.m.). Następnie przez Kołowrót wyruszymy na Szyndzielnię (1026 m n.p.m.) i Klimczok (1040 m n.p.m.). Z Klimczoka będziemy schodzić do Szczyrku Biłej (550 m n.p.m.) przez Przełęcz Karkoszczonkę.

Charakterystyka trasy w liczbach:
– długość trasy: 13,6 km,
– czas przejścia bez odpoczynków: 4 godz. 30 min,
– suma podejść: 770 m
– suma zejść: 690 m
– liczba punktów do GOT : 22 punkty
– liczba schronisk górskich na trasie: 4 (Kozia Góra, Szyndzielnia, Klimczok, „Chata Wuja Toma” na Przeł. Karkoszczonka).

Na wycieczkę można się zapisywać u Skarbnika Klubu – Łukasza Trębacza w terminie do 15 kwietnia dokonując wpisowego 15 zł od osoby. Liczba miejsc nieograniczona.
Zbiórka i wyjazd na wycieczkę nastąpi o godzinie 9:00 spod US w Żywcu w dniu 18 kwietnia b.r. Powrót planowany jest na godzinę 17:00.

Serdecznie zapraszam
Organizator wycieczki – Grzegorz Szczepaniak

(Informuję zainteresowanych, że z uwagi na przerwę techniczną nie jest możliwy wyjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*