Rozpoczęcie sezonu letniego w Gorcach – relacja z wycieczki

W sobotę 23 kwietnia rozpoczęliśmy sezon turystyczny wycieczką w pasmo Gorców. Na trasę naszej wycieczki wyruszyliśmy w 24-osobowym składzie z miejscowości Lubomierz, skąd czarnym szlakiem udaliśmy się na szczyt Kudłonia. Po drodze mijając ciekawe piaskowcowe wychodnie skalne, z których najwyższa, to szesnastometrowy skalny grzyb zwany Kudłońskim Bacą.
.
.
.
.
.
.
Po osiągnięciu szczytu Kudłonia (1274 m n.p.m.) zeszliśmy następnie na Gorc Troszacki, którego polana podszczytowa powitała nas pięknymi łanami krokusów. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na polanę Stawieniec a następnie do Doliny Kamienicy, zwiedzając po drodze kolibę na polanie Papieżówka, nazwaną tak na cześć Jana Pawła II. W tym miejscu dwa lata przed wyborem na biskupa Rzymu w sierpniu 1976 roku jeszcze jako metropolita krakowski ks. Kardynał Karol Wojtyła spędził kilkanaście dni, odbywając dni skupienia i wędrując po Gorcach.
.
.
.
.
.
.
Zwieńczeniem naszej wycieczki było ognisko na polanie Trusiówka, gdzie spożyliśmy pyszne kiełbaski, popijając je słowackim piwem Kelt. Pogoda dopisała, humory uczestników również, zatem myślę, że wyjazd można zaliczyć do udanych.
.
.
.
.
.
.
Chcę zatem bardzo podziękować wszystkim za udział w wycieczce i zaprosić na nasze kolejne imprezy turystyczno-krajoznawcze.
Marcin Gibas-koordynator wycieczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*