Relacja z wycieczki na Barania Górą – ostatniej z cyklu „Łączą nas góry”

W dniu 21 czerwca b.r. odbyła się czwarta wycieczka w ramach projektu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ŻYWIECKI RAJ” pod hasłem „Łączą nas góry”. Tym razem była to wycieczka na Baranią Górę.

P1110293 DSC_0009 DSC_0016

DSC_0031 DSC_0049 P1110295

.

.

.

.

.

.

Z uwagi na pewne czynniki obiektywne a zwłaszcza pogodowe organizatorzy zmienili nieco trasy czwartego rajdu. Postanowiono, że wszystkie trasy będą rozpoczynać się w Kamesznicy (Złatnej lub Górnej) a uczestnicy będą mieć prawo wyboru tras. Tak też zrobiono. Większość uczestników imprezy wyruszyła z Kamesznicy Złatnej przez Fajkówkę, szlakiem czarnym na szczyt Baraniej Góry. Pozostała część wybrała trasę z Kamesznicy Górnej żółtym szlakiem na Karolówkę a dalej na Polanę Przysłop niebieskim i zielonym szlakiem. Część tej ostatniej grupy po zdobyciu Polany Przysłop i odpoczynku w schronisku postanowiła kontynuować dalsza wędrówkę i wybrała się na Baranią Górę, część odwiedziła Muzeum Kultury Turystyki Górskiej na Przysłopie .

P1110314 P1110315 P1110335

DSC_0082 DSC_0077 DSC_0070

.

.

.

.

.

.

Wszystkie grupy i podgrupy zebrały się ok. godziny 13:00 w schronisku pod Baranią, gdzie zostały rozegrane wszelakie konkursy z konkursem wiedzy turystycznej i konkursem rysunkowym włącznie. Tam też zjedliśmy wspaniałą „zupkę” – kapuśniaczek baraniogórski oraz kiełbasę z grilla.  Najedzeni i napojeni (zupką) wyruszyliśmy do Kamesznicy gdzie przewidziane było zakończenie całego cyklu imprez „Łączą nas góry”.

DSC_0089 DSC_0093 DSC_0097

DSC_0119 DSC_0134 DSC_0148

.

.

.

.

.

.

W Kamesznicy zaszczycił nas swoją obecnością Prezes Stowarzyszenia LGD „ŻYWIECKI RAJ” – Pan Stanisław Pawlus, który wraz z Magdaleną Haase  – pomysłodawczynią i mózgiem całego cyklu imprez wręczali nagrody laureatom konkursów. W ten bardzo miły sposób zakończono całą edycję imprez górskich, które ogólnie w ciągu 4 wycieczek skupiły ok. sześciuset uczestników.

DSC_0154 DSC_0161 DSC_0172

.

.

.

Były to imprezy wyjątkowe tak jak ich formuła. Skupiały bowiem mieszkańców różnych zakątków Żywiecczyzny i nie tylko Żywiecczyzny, skupiały członków wszelakich kół PTTK (ZDOBYWCY, Koło Miejskie, Koło Węgierska Górka) oraz osób niezrzeszonych w PTTK –  skupiały by góry nas połączyły!

W tym miejscu warto zacytować jeden z wierszyków – laureatów konkursu ogłoszonego na imprezie podsumowujący całokształt imprez:

Chodźmy w góry gdy LGD Żywiecki Raj zaprasza,
 bo z nimi nie jest trudna żadna trasa.
Jest też pewne, że dzięki konkursom i zabawom będzie wiele radości,
A na twarzach małych i dużych uczestników szczery uśmiech zagości.
Tu niedzielny czas się zatrzymuje,
gdy razem cała rodzina pięknymi szlakami wędruje.
Dzieci cały tydzień o wycieczce opowiadają,
bo wrażeń co niemiara mają.
Dlatego czy słońce czy deszcz leje z góry,
idziemy świetnie się bawiąc, bo Łączą nas góry.    (Milena Uniwersał)

Na koniec bardzo dziękuję ZDOBYWCOM uczestniczącym w rajdach oraz wszystkim uczestnikom imprez z cyklu „Łączą nas góry” za wspaniałą atmosferę na szlaku a przede wszystkim organizatorom z Lokalnej Grupy Działania „ŻYWIECKI RAJ” za zorganizowanie wspaniałych i wypasionych imprez przekrojowo przedstawiających najwspanialsze zakątki Żywiecczyzny. Dziękuję za wspaniałe konkursy, za nagrody oraz za to, że na wszystkich czterech imprezach uczestnicy doskonale się bawili czego dowodem są zadowolone buźki w autobusach, relacje uczestników, zdjęcia, wiersze oraz dochodzące do mnie pozytywne komentarze. Szkoda, że cykl imprez się już skończył. Mam nadzieję, że „ŻYWIECKI RAJ” w przyszłym roku zorganizuje podobne imprezy.

DSC_0181

Grzegorz Szczepaniak – Przewodnik Beskidzki

.

.

fot. Łukasz Trębacz, Grzegorz Szczepaniak, Krzysztof Haase

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*