Relacja z V Rajdu Deptoków

rajd deptokówW dniu 23 sierpnia b.r. odbył się V Rajd Deptoków organizowany przez Koło PTTK BESKIDEK w  Porąbce. Nasze Koło byłe reprezentowane przez 5 osobową delegację. I chociaż to była najmniejsza grupa to w trakcie Rajdu odniosła wile sukcesów.

Oto relacja kolegi Mariusza Sowy – uczestnika imprezy:

W niedzielę 23 sierpnia b.r. reprezentacja ZDOBYWCÓW uczestniczyła w V Rajdzie Deptoków organizowanym jak co roku przez Koło PTTK  BESKIDEK w Porąbce. Pierwszą atrakcją rajdu było zwiedzanie nieczynnego  od lat 90 kamieniołomu w Kozach, gdzie urobek transportowany był kolejką linową. Tam mogliśmy wysłuchać wykładu na temat geologicznego kształtowania się gór.  Następnie wszyscy uczestnicy udali się specjalnie  na ten  rajd wytyczoną trasą na ruiny zamku Wołek.  Po wysłuchaniu krótkiej opowieści na tema historii tego miejsca udaliśmy się w stronę Porąbki przechodząc koroną zbiornika wodnego na stadion LKS w Porąbce, gdzie organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek. Rozegrane były też konkursy i inne atrakcje.

Jak na skromną 5 osobową ekipę III miejsce w zawodach w  przeciąganiu liny 6 osobowych zespołów należy uznać za spory sukces 🙂 , a zajęcie II miejsca przez kol. Grzegorza i III przez kol. Teresę w konkursie wbijania gwoździ węższą częścią siekiery – co nie jest takie proste 🙂 – uzupełnia listę osiągnięć delegacji naszego Klubu.

Wielkie podziękowania dla organizatorów

– Mariusz Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*