Relacja z IV Dnia Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

W dniu 3 czerwca 2017 roku przy Bacówce na Krawcowym Wierchu w Beskidzie Żywieckim odbył się IV Dzień Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, w którym uczestniczyło ponad 150 turystów w tym 82 dzieci i młodzieży. Imprezę organizowały dwa koła PTTK naszego oddziału tj. Klub Górski ZDOBYWCY oraz Koło PTTK „zaŻARci” z Międzybrodzia Żywieckiego przy współudziale Koła PTTK GLOBTROTER w Brzuśniku.

 

 

Impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze, przy wspaniałej pogodzie. Rozegrano 8 konkurencji, w tym niektóre w trzech kategoriach wiekowych (konkurs – „Co jest w pudełku?”, konkurs gry w warcaby turystyczne, konkurs rysunkowy pt. „Na górskim szlaku”, konkurs układania puzzli na czas, terenowy bieg sprawnościowy, konkurs DART, konkurs piosenki turystycznej oraz quiz wiedzy turystycznej).

 

 

 

Zabawa była przednia a dla laureatów czekało osiem pudeł nagród (ok. 100 kg)  i dyplomy. Każdy milusiński otrzymał książeczkę GOT a w trakcie imprezy można była zdobyć i zweryfikować odznakę GOT „w góry”. Łącznie przyznano ponad 20 takich odznak. W czasie pobytu na Hali Krawcula rozpalono ognisko turystyczne, w którym można było upiec wspaniałą kiełbasę. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, byli bardzo zadowoleni z udziału w imprezie, co można dostrzec na załączonych zdjęciach.

 

 

 

Na koniec chciałem podziękować naszym dobroczyńcom  tj.  firmie Hańderek – Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Buczkowicach za wspaniałą kiełbasę, dla Firmy ETINEL Łukasz Kliś z Międzybrodzia Żywieckiego za bardzo pokaźne wsparcie, gospodarzowi i obsłudze Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu, Lokalnej Grupie Działania „ŻYWIECKI RAJ”, Firmie AUTO-TEST Barbara i Mirosław Gałuszka oraz Firmie „FOTO-M” za pomoc w organizacji tego dużego przedsięwzięcia.

 

 

 

 

Bardzo też dziękuję wszystkim jurorom z naszego Koła: Annie Wróbel, Józiowi Mydło, Adamowi Pietraszko,  Magdalenie Jura, Iwonie Pytel-Brańka, Wojciechowi Brańka, Basi Szczepaniak, Jankowi Gancarczykowi (Koło Miejskie),  oraz koleżankom z Koła „zaŻARci” Magdalenie Haase, Bernadetcie Kliś i Magdalenie Kolakowskiej. Dziękuję również kol. Jakubowi Górnemu za pilnowanie ogniska i „spraw kiełbasowych” oraz panu Rafałowi Sanetrze z Terenowego Referatu Weryfikacyjnego GOT za sprawne weryfikowanie książeczek GOT oraz przyznawanie odznak GOT „w góry”.

Zapraszam na obszerną relację do galerii ZDOBYWCÓW

Pozdrawiam
Grzegorz Szczepaniak
Wiceprezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

1 Komentarz on Relacja z IV Dnia Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

  1. Dziękuje również Agnieszce, Marcinowi i Łukaszowi za pomoc przy ognisku, bo bez nich do dzisiaj byśmy te kiełbasy piekli….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*