Prośba o przekazanie 1 % podatku dla Leny

Kolejny sezon rozliczeń podatku  rozpoczęty, a w związku z tym, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na naszą córkę Lenkę. Zdaję sobie sprawę jak wiele jest osób potrzebujących, że każdego roku proszących o taką pomoc przybywa. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Wszystkim, którzy wspierają nas przekazując swój procent podatku Lenie.

Co tam u nas słychać? Ci z Was, którzy są z nami od kilku lat znają nas doskonale – niektórzy osobiście – Lenę, moją żonę czy mnie. To, że Lena ma chore serce, to już większość z Was wie bo większość z Was wspieracie nas od samego początku czyli od 2010 roku – od narodzin Lenki. U Lenki stwierdzono zespół wrodzonych wad serca. W styczniu 2011 Lena przeszła dwie skomplikowane bardzo ciężkie operacje serca, w kwietniu 2015 kolejną niestety nie ostatnią. Stan zdrowia Leny określany jest jako stabilny. Systematycznie Lena przechodzi szereg badań kontrolnych, dwa razy do roku kompleksowe. Skutkami ubocznymi zażywania leków jest kamica powodująca bolesne bóle brzucha, wykryta u córki w 2012 roku, z którą nadal walczymy.  We wrześniu 2014 roku u Leny wykryto zaburzenie krzepliwości krwi. Do dnia dzisiejszego nie udało się określić przyczyny zaburzeń. Lekarze rozkładają ręce – jak mawia klasyk „taka uroda”.

Mimo wielu przeciwności jest cudowna dzielna, wesoła i uparta. Ma więcej siły niż my oboje razem wzięci. Staramy się zapewnić jej „normalne” życie i funkcjonowanie. Jest już w 6 klasie, niestety dziecko się nam starzeje. I choć wielu rzeczy robić jej niestety nie wolno, mamy nadzieje, że nigdy nie będzie czuła się gorsza od rówieśników, o co usilnie walczymy. Nie zawsze jest z tego powodu zadowolona, ale chcemy robić z nią takie rzeczy, które w jej wieku robią zdrowe dzieci. Przykładem może być zdobycie przez Lenę w zeszłym roku Połoniny Caryńskiej w Bieszczadach, z czego jako rodzice, jesteśmy bardzo dumni. Wiemy, że Lena również jest dumna z tego osiągnięcia.

Dzięki pieniądzom uzyskanym z 1% podatku mamy możliwość częściowego pokrycia kosztów związanych z opłaceniem wizyt u specjalistów, kosztów pobytu w szpitalach, hotelach, szereg badań wykonywanych prywatnie, rehabilitacji, częściowe pokrycie kosztów dojazdu do specjalistów (jeździmy po całej Polsce). Więc za każdy przysłowiowy grosz serdecznie wszystkim dziękujemy.

Jeżeli nie będą Państwo mieli na kogo, spośród bliskich lub znajomych osób przekazać 1% podatku z rozliczenia rocznego, to będziemy niezmiernie wdzięczni jeżeli rozliczając się przekażecie ten 1 % na naszą córkę Lenę 🙂

 

W formularzu PIT proszę wpisać numer:  KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:  13595 Górny Lena

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

 

Dziękujemy!

Lena, Alicja, Jakub Górny

1 Komentarz on Prośba o przekazanie 1 % podatku dla Leny

  1. Dodam tylko, że Lena chce wyjść (w jej przypadku można trochę podjechać)wyżej niż wujek TT. Jest 3300 do 3122 dla TT, ale pracujemy nad tym. Pozdrawiam kubaszekkkk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*