Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK – Węgierska Górka 2018

.

.

.

W dniach od 15 do 17 czerwca b.r. w Węgierskiej Górce odbyło się Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej Polskiego Towarzystwa  Turystyczno-Krajoznawczego zorganizowane przez Komisję Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK przy współudziale członków Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu.

W imprezie uczestniczyli fotografowie krajoznawcy z całej Polski w tym m.in. z Gdańska, Elbląga, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Radomia, Krakowa, Chorzowa, Cieszyna i Żywca, a wśród nich Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej – Jerzy Maciejewski oraz dwóch Wiceprzewodniczących Komisji: Andrzej Danowski i Andrzej Kowol.

.

 

.

W Forum gościnnie wzięli udział Prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki, gospodarz Gminy Węgierska Górka – Wójt Piotr Tyrlik, Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu – Jakub Nowak, Prezes Koła im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce – Tadeusz Gołuch oraz wielu członków poszczególnych Kół Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu.

W trakcie Forum uczestnicy odbyli szkolenia plenerowe przy fortach z września 1939 roku w Węgierskiej Górce a także szkolenia plenerowe w Ciścu i Żywcu. Krajoznawcy zorganizowali również wycieczkę na górę Żar i Kiczerę w Beskidzie Małym oraz odwiedzili ciekawe miejsca Żywiecczyzny w tym Kościół „jednego dnia i nocy” w Ciścu gdzie oprowadzał ich i opowiadał o niezwykłej budowie Ks. Prałat Władysław Nowobilski – inspirator budowy sprzed lat. Fotografowie zwiedzili również zabytki Żywca, Muzeum Miejskie w Żywcu oraz Muzeum Browaru Żywieckiego.  W trakcie imprezy przeprowadzono egzamin dla nowych Instruktorów Fotografii Krajoznawczej. Na stopień Instruktora Fotografii PTTK w trakcie Forum zostali mianowani Renata Zięba z Cieszyna, Janusz Piotrowski z Elbląga i moja skromna osoba 🙂

Grzegorz Szczepaniak
Prezes Koła PTTK KG ZDOBYWCY
Instruktor Fotografii PTTK

1 Komentarz on Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK – Węgierska Górka 2018

  1. Gratulujemy zdobycia instruktora fotografii krajoznawczej i wykazania się talentem i wiedzą.
    Życzymy wielu sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*