Ogłoszenia o wydarzeniach turystyczno-krajoznawczych na najbliższy okres:

1. W niedzielę 15 października 2017 r. w auli Domu Katolickiego przy Parafii NNMP w Żywcu przy ul. Zamkowej o godz. 19.00 odbędzie się wykład ukazujący historię kaplicy zamkowej Habsburgów wybudowanej za sprawą Arcyksięcia Karola Stefana w latach 1905-1906 a zburzonej przez Hitlerowców w czasie II wojny światowej.

 

 

2. Zapowiadana na ostatniej wycieczce (na Klak) Akcja „WIEŻA” zostaje przełożona na środę 18 października b.r.  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Prezesem Koła PTTK ZDOBYWCY.

 

3. W dniach od 19 do 22 października 2017 r. w Kinie Janosik w Żywcu odbędzie się kolejny Festiwal Filmów Górskich „Adrenalinium”. W tym roku na Festiwalu odwiedzą nas Gosia Wojtaczka (Samotnie na Biegun), Krzysiek Starnawski (rekord świata w nurkowaniu głębinowym), Kuba Rybicki, który opowie o rowerowej wyprawie na Grenlandię, młodziutka, ale bogata w doświadczenia żeglarka – Marysia Dydycz, załoga planowanej zimowej wyprawy na K2- Janusz Gołąb i Adam Bielecki oraz uwielbiająca dreptać Dusza Leśna, czyli Agnieszka Dziadek.
Oprócz spotkań i filmów w kinie, jak co roku na „Adrenaliniu” będzie  towarzyszyć namiot, a w nim warsztaty dla dzieci, gra terenowa, wydarzenia muzyczne i koncerty.  W tym roku najmłodsi będą zaproszeni do warsztatów podróżniczych, bębniarskich, piszczałkowych, ekologicznych.  Pod okiem GOPR-u dzieci będą mogły się wspinać na dmuchanej ściance, a wraz z Fundacją Braci Golec uczestniczyć w koncercie najmłodszych.
Do zobaczenia w Kinie „Janosik”!

Uwaga! Członkowie PTTK mają zniżkę na wszystkie wydarzenia „Adrenaliniu” szczegóły na stronie: http://adrenalinium.pl/index.php/cennik/

 

4. W dniu 19 listopada b.r. w Zawoi Przysłop w ramach obchodów Roku Babiej Góry 2017 odbędzie się uroczystość z okazji 100 rocznicy śmierci dr Hugona Zapałowicza – założyciela Oddziału Babiogórskiego PTT.  Szczegółowy program imprezy na załączonym plakacie.

 

Zapraszam
Prezes Koła KG ZDOBYWCY – Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*