Majowe wycieczki z „Żywieckim Rajem”

W dniach 17 i 24 maja 2015r. odbyły się wycieczki górskie organizowanie przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” pod hasłem „ŁĄCZĄ NAS GÓRY”, w których uczestniczyli członkowie  Klubu Górskiego „ZDOBYWCY”.
Pierwsza wycieczka na Magurkę Wilkowicką (17 maja) zgromadziła ok. 150 uczestników, wśród których było ok. 25 naszych klubowiczów. Pogoda tego dnia była doskonała to też i wycieczka jak i spotkanie turystyczne przy schronisku na Magurce bardzo się udały. Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy turystycznej oraz konkursu plastycznego (dla najmłodszych) uszczęśliwił wielu uczestników wśród których znaleźli się też Basia Pytko, Ania Wróbel oraz rodzina Gałuszków. Zorganizowany po zakończeniu wycieczki konkurs fotograficzny zakończył się również sukcesem członkini Klubu ZDOBYWCY bowiem Basia Gałuszka zajęła w nim trzecie miejsce. Gratulacje! W tym miejscu muszę podkreślić, że rywalizacja w konkursach była bardzo zacięta a organizatorzy przygotowali do każdego z konkursu bardzo atrakcyjne i cenne nagrody.
Druga wycieczka na Rysiankę (24 maja) odbyła się w nieco gorszych warunkach pogodowych, toteż ogólna liczba uczestników imprezy była nieco mniejsza. ZDOBYWCÓW na imprezie naliczyłem łącznie 27 co oznacza, że nie przestraszyliśmy się nieco gorszej aury. Trasa wycieczki na Rysiankę ze Złatnej Huty i powrotem do Rajczy przez Halę Radykalną była znacznie trudniejsza od trasy w Beskidzie Małym. Nie stworzyła ona wielkich trudności nawet najmłodszym naszym uczestnikom tj, Grzesiowi, Alicji i Dominikowi, którzy w czołowej grupie dotarli do Rajczy. W relacji z wycieczki nie można zapomnieć o konkursie wiedzy turystycznej, w którym to nasza klubowa koleżanka – Ania Wróbel zajęła wysokie 3 miejsce pośród ok. 50 uczestników. Wysoko też uplasował się również kol. Paweł Stasica.
Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo dziękuję za miłą atmosferę na szlaku.

Zapraszam na relacje zdjęciową do galerii.
Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*