Kulig w Dolinie Danielki

Drugi w historii kulig Klubu Górskiego ZDOBYWCY za nami!

Tym razem aż 71 ZDOBYWCÓW i sympatyków naszego Klubu wzięło udział w tej imprezie. Pogoda nam dopisała, bo nie było dużego mrozu a i słoneczko lekko przeświecało przez chmurki. Kulig był rekordowy pod wieloma względami; – była największa liczba uczestników jaka kiedykolwiek uczestniczyła w imprezach ZDOBYWCÓW, ciągnęło nas aż dziesięć koni (to chyba rekord Ujsół i Doliny Danielki), mieliśmy z sobą ponad 50 kg prowiantu (kiełbasa, chleb, bułki, ciasta…). Całość imprezy uświetniła kapela góralska z zespołu – Ziemia Żywiecka. Wszyscy świetnie się bawili i chcą jeszcze raz odwiedzić Dolinę Danielki na saniach… Tym razem może późniejszą porą aby wracając rozświecić dolinę pochodniami.
Oto drobna statystyka kuligu:
Było nas:
– 71 osób,
– 4 osoby wspomagające nas w organizacji z Doliny Danielki,
– 10 furmanów
– 10koni,
– 1 pies,
Razem 96 istot żywych. Do tego było jeszcze:
– 27 kg kiełbasy,
– 100 bułek,
– 10 chlebów,
– 4 rodzaje ciast (przy okazji wielkie podziękowania dla tych, którzy upiekli wspaniałe ciasta, a zwłaszcza dla Ciebie kuchareczko od tego serniczka w polewie czekoladowej!)
O tym jak było przyjemnie na kuligu i jak bawili się jego uczestnicy świadczą zdjęcia, które zamieszczono w galerii. Zapraszam do jej obejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*