Jałowiec – czyli trzecia odsłona imprezy z cyklu „Łączą nas góry”

DSC_0006

DSC_0046DSC_0034 DSC_0060DSC_0076 DSC_0078

 

 

 

 

 

 

W dniu 14 czerwca 2015r. odbył się kolejny rajd z cyklu „ŁĄCZĄ NAS GÓRY” organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ŻYWIECKI RAJ”. Tym razem terenem działania grup uczestniczących w rajdzie były góry wokół Koszarawy, z takimi szczytami jak Lasek, Jałowiec, Czerniawa Sucha oraz Lachów Groń. W imprezie uczestniczyło ok. 150 turystów z Żywiecczyzny, w tym kilkanaście osób z naszego Klubu.

Większość ZDOBYWCÓW wybrało trasę na Jałowiec z Przełęczy Cichej z zejściem do Koszarawy przez Lachów Groń. Pogoda była piękna, ale wysoka temperatura i skwar niezbyt sprzyjał wędrówkom.

DSC_0104 DSC_0106 DSC_0111 DSC_0123 DSC_0134 DSC_0137

 

 

 

 

 

 

Zakończenie imprezy oraz rozegranie konkursów odbyło się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie. W konkursach dobrze zaprezentowali się również ZDOBYWCY, którzy uplasowali się na czołowych miejscach. W konkursie rysunkowym pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii zajęła Maja Gawlińska. W konkursie układania puzzli wysokie miejsce zajęła ekipa w składzie: Łukasz Gmyrek, Marcin Gmyrek i Ania Wróbel. Konkurs wiedzy turystycznej wygrała kol. Dorota Kania z Koła Miejskiego PDSC_0143TTK w Żywcu, a kol. Rysiu Gawliński z naszego Koła zajął czwarte miejsce! Wszystkim laureatom składam wielkie gratulacje. Przy okazji dziękuję wszystkim ZDOBYWCOM za wspaniałe zachowanie na szlaku i pomoc w organizacji imprezy.

Grzegorz Szczepaniak
Prezes Koła ZDOBYWCY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*