Informacje o najbliższych imprezach górskich

1. W dniach 20-21 sierpnia b.r. odbędzie się 2-dniowa wycieczka w Beskid Mały

namiotCelem wycieczki będzie przejście całego pasma Beskidu Małego ze wschodu na zachód trasą:  Zembrzyce – Żurawnica – Krzeszów – Leskowiec  – Potrójna – Kościelec -Czernichów – Przysłop – Łodygowice. Jeżeli ambicja nam każe to zmienimy trasę i zaliczymy najwyższy szczyt pasma – Czupel. Długość trasy około 50 km. Nocleg przewidziany jest pod namiotami w okolicy szczytu Potrójna. Wyżywienie we własnym zakresie. Po drodze będzie schronisko PTTK Leskowiec, w którym będzie można się posilić. Uczestnicy proszeni są o zaopatrzenie się w przysłowiową kiełbaskę na ognisko. Zapisanie na wycieczkę możliwe jest bezpośrednio u organizatora wycieczki kol. Kuby Górnego tel. 791 97 87 27, mail: kubaszekkkk@interia.pl do poniedziałku 15.08.2016 r.  Osoby posiadając namiot proszone są również o informację o posiadaniu ewentualnego wolnego miejsca w namiocie. Koszt wycieczki ograniczy się do opłaty za transport do Zembrzyc, tj. około 10-15 złotych + koszty własne. Wyjazd z wiadomego miejsca około 07:30 w sobotę.

Organizator wycieczki – Kuba Górny

2. W dniu 27 sierpnia 2016r. (sobota) wycieczka na Słowiankę i Magurę w  Beskidzie Żywieckim wraz z kołem PTTK Globtrotter z Brzuśnika

zaprosz.1Będzie to drugi Rajd Koła PTTK Globtrotter. Trasa wycieczki rozpocznie się w Bystrej (górne „rondo”) i będzie prowadzić przez Lachowe Młaki na Słowiankę a dalej na szczyt Magury i powrót do Bystrej. Szczegóły w załączonym zaproszeniu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z Prezesem Koła PTTK ZDOBYWCY w terminie do 24 sierpnia.

Zbiórka uczestników  w sobotę 27 sierpnia o godzinie 8:30 przed US w Żywcu. Dojazd do Bystrej we własnym zakresie.

Koordynator wyjazdu  – Grzegorz Szczepaniak

 

3. W dniu 3 września 2016r. (sobota) zostanie przeprowadzona wycieczka w Pieniny połączona ze zwiedzaniem Czerwonego Klasztoru.

Będzie to wycieczka górska na trasie:
Szlachtowa – Wysoki Wierch (898 m n.p.m.) – Leśnickie sedlo (720 m n.p.m.)  – szlak żółty
Leśnickie sedlo – Plaśna (889 m n.p.m.) – Prehyba Klasztornej hory (605 m n.p.m) – Czerwony Klasztor – szlak czerwony. Zwiedzanie Czerwonego Klasztoru i przejście przez kładkę do Sromowców Niżnych.

Oto szczegóły wg. koordynatora wyjazdu – kol. Piotra Dziki:Pieniny Piotr D.

Wyjazd o godz. 5:00.
Długość trasy 15 km
Suma podejść 680 m
Wpisowe 35 zł od osoby w terminie do 30 sierpnia 2016r. płatne u Skarbnika lub Prezesa Klubu ZDOBYWCY ,
Ubezpieczenie: grupowe w ramach członkostwa w PTTK w AXA lub dodatkowo ubezpieczenie indywidualne  – we własnym zakresie,
Czas przejścia ok. 5 h + zwiedzanie Czerwonego Klasztoru.
Trasa: Szlachtowa – Cyrhle – Lesnicke sedlo – Plasna – Cerla – Cerveny Klaśtor – Sromowce N.
Zwiedzanie Czerwonego Klasztoru 3 euro, opłata za fotografowanie (jak rozumiem we wnętrzach) 2 euro.
Uwaga!
1. Po drodze brak schronisk.
2. Należy z sobą zabrać dokumenty niezbędne do przekraczania granicy.
3. Powrót planowany na godz. ok. 18:00.
Koordynator wyjazdu –  Piotra Dziki

 

4. W dniu 4 września odbędzie się VI Rajd DEPTOKÓW Koła PTTK BESKIDEK logo_porabkaw Porąbce.

Szczegóły dot. rajdu zostaną zamieszczone w aktualnościach w najbliższym czasie.

 

Rajd Deptoków Trzonka 2016

 

 

 

 

5.  18 września wyruszamy na Mogielicę (1171 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego

Trasa wycieczki rozpocznie się na Przełęczy Rydza –Śmigłego (700 m n.p.m.) skąd udamy się szlakiem koloru zielonego na Mogielicę (czas przejścia ok. 2:15). Na Mogielicy po oglądnięciu panoramy z wieży widokowej  udamy się szlakiem koloru żółtego do Tymbarku  (czas przejścia ok. 4:00).

Zbiórka i wyjazd na wycieczkę planowany jest na godzinę 6:00 spod US w Żywcu.

Koszt wyjazdu wynosi 30 zł i obejmuje przejazd BUS-em na trasie Żywiec –Chyszówki, Tymbark – Żywiec. Ubezpieczenie w ramach grupowego ubezpieczenia dla członków PTTK w AXA.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do bezpośrednio do organizatora wyjazdu.

Koordynator wyjazdu  – Grzegorz Szczepaniak

 

6. W dniach 24/25 września 2016r. odbędzie się dwudniowa wycieczka na Babią Górę w ramach 50 Jubileuszowego Zlotu Żywczaków.

Wycieczkę rozpoczniemy w Hucisku PKP skąd zielonym szlakiem im. Mieczysława Mączyńskiego udamy się w kierunku Babiej Góry. Po dojściu do Żywieckich Rozstajów czerwonym szlakiem przejdziemy do Schroniska PTTK na Markowych Szczawinach, gdzie będziemy korzystać z noclegu (w pokoju 12-osobowym). W pierwszym dniu o ile pogoda i siły pozwolą planowane jest tez wejście na  szczyt Babiej Góry –żółtym szlakiem  tj. Percią Akademicką.

Następnego dnia możliwe jest również wejście na szczyt Babiej Góry np. na wschód słońca, a w godzinach południowych planujemy udział w oficjalnych uroczystościach na przed schroniskiem na  Markowych Szczawinach (Mszą św., konkursy i podsumowanie Jubileuszowego Zlotu).  Ogólny koszt w dwudniowej  imprezie wyniesie ok. 65 zł od osoby, w tym nocleg (bez pościeli – pościel + 8 zł), przejazd na trasie Żywiec – Hucisko, wpisowe na Zlot Żywczaków oraz przejazd na trasie Zawoja – Żywiec. Wyżywienie we własnym zakresie.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z koordynatorem wycieczki oraz wpłacenie wpisowego  65 zł w terminie do 12 września b.r.

Osoby, które będą chciały uczestniczyć w jednodniowej wycieczce w ramach Zlotu Żywczaków będą mogły uczestniczyć w tej imprezie wraz z innymi członkami Oddziału Babiogórskiego PTTK. Szczegóły dot. tej grupy zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Koordynator wyjazdu  – Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*