III Rajd Koła GLOBTROTER – relacja

W pogodną sobotę 26 sierpnia w Juszczynie i okolicach odbył się III Rajd Koła PTTK GLOBTROTER Brzuśnik. Impreza skupiła ponad 150 uczestników ze wszystkich największych kół Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, w tym 14 ZDOBYWCÓW.

 

 

 

 

Trasa rajdu wynosiła ok. 14  kilometrów i rozpoczynała się przy Ośrodku Kultury w Juszczynie gdzie odsłonięto tablicę informacyjną nowych ścieżek spacerowych i rowerowych na Jastrzębice, Przełęcz u Poloka i Lachowe Młaki. Nowe znaki turystyczne zostały wyznaczone naprawdę bardzo starannie i w terenie bardzo atrakcyjnym turystycznie.

 

 

 

 

Rajdy Koła GLOBTROTER charakteryzują się bardzo dobrą organizacją i wyjątkową atmosferą i iście rodzinnym charakterem. Można to była zauważyć na szlaku jak i w trakcie biesiady pod górą Przybór.  Tam przeprowadzono wspaniały, suty poczęstunek. Tam też zorganizowano quizy wiedzy turystycznej dla dorosłych i dla dzieci a całą imprezę uświetniła występ GROJCOWIANIE.

Pierwsze miejsce w quizie dla dorosłych, który wzbudził największe emocje zajęła Sabina Leszewska z Radziechów. Tuż za nią uplasowali się Irek Kmiecik z Koła Miejskiego Żywiec i Mateusz Ficoń z GBC. Kolejne miejsca zajęli  Paweł Stasica z Koła ZDOBYWCY, Janusz Majka z Koła BESKIDEK w Porąbce i Ewa Jura z Koła PTTK Węgierska Górka.

 

 

 

Na koniec chciałem bardzo podziękować wszystkim organizatorom z Koła GLOBTROTER za wspaniałą imprezę jak również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Radziechhowym-Wieprzu za wsparcie w organizacji, Zespołowi GROJCOWIANIE i wszystkim ZDOBYWCOM uczestniczącym w Rajdzie.

 

 

Grzegorz Szczepaniak

Prezes Koła PTTK Klub Górski ZDOBYWCY

1 Komentarz on III Rajd Koła GLOBTROTER – relacja

  1. Podzielam opinię Prezesa Grzegorza. Super zorganizowany rajd, pyszne jedzonko (sernik – PALCE LIZAĆ !!!), świetna atmosfera i wspaniali ludzie. Podziękowania dla Koła PTTK GLOBTROTER Brzuśnik za mile spędzony czas 🙂 Jeden maleńki minus : zbyt wczesny powrót spowodował, że ominęły nas tańce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*