49 Jesienny Zlot Żywczaków „Babia Góra 2015”

2014-09-28-19 (1)W dniu 27.09.2015r. (niedziela) odbędzie się  49 Jesienny Zlot Żywczaków „Babia Góra 2015”.

Klub Górski ZDOBYWCY tradycyjnie będzie uczestniczył w Zlocie. W celu uatrakcyjnienia wycieczki w tym roku wybraliśmy trasy nie odwiedzane jeszcze przez ZDOBYWCÓW. Wycieczkę rozpoczniemy ze Slanej Vody (Orawska Polhora) na Słowacji skąd wyruszymy na Małą Babią Górę (1517 m n.p.m.), a następnie zejdziemy przez Przełęcz Brona do schroniska na Markowych Szczawinach gdzie zostanie przeprowadzona część oficjalna Zlotu Żywczaków, w tym odprawiona będzie Msza Św. Powrót planowany jest czerwonym szlakiem przez Żywieckie Rozstaje, a następnie z przełęczy Tabakowe Siodło szlakiem żółtym na Przełęcz Głuchaczki.

Szczegółowy plan wycieczki:

(Uwaga z uwagi na planowane ognisko nastąpiła aktualizacja planu!!!)

7:00 – wyjazd z Żywca (parking przy US w Żywcu) do  Slanej Vody,

8:00 -12:00 – przejście trasą Slana Voda – Mała Babia Góra – Przełęcz Brona – Markowe Szczawiny,

13:00 – udział w konkursie wiedzy krajoznawczo – turystycznej,

13:30 – polowa Msza Św. przy schronisku na Markowych Szczawinach,

14:00 – podsumowanie zlotu i wręczenie nagród i dyplomów zaraz po zakończeniu Mszy Św.,

14:30 – 17:00 powrót trasą: Markowe Szczawiny – Żywieckie Rozstaje – Tabakowe Siodło – Przełęcz Głuchaczki  (szlak czerwony od Tabakowego Siodła – żółty),

17:30 – 20:00  – ognisko z gitarą i śpiewem na Przełęczy Głuchaczki,

21:00 – przyjazd do Żywca.

Każdy uczestnik Zlotu Żywczaków otrzyma gadżet identyfikacyjny uprawniający do wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego w dniu imprezy. Organizatorzy imprezy zapewniają też gorący posiłek przy schronisku na Markowych Szczawinach.

W trakcie Zlotu Podczas zlotu odbędzie się konkurs wiedzy krajoznawczo – turystycznej. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z osoba koordynującą.

Wpisowe na wycieczkę wynosi 35 zł. Zapisy z wpłatą przyjmuje Skarbnik Koła kol. Łukasz Trębacz w terminie do 23.09.2015r. lub do wyczerpania wolnych miejsc (liczba miejsc ograniczona i wynosi 28 osób). W ramach wpisowego jest przejazd oraz opłata za uczestnictwo w Zlocie.

Wycieczka częściowo odbywa się na terytorium Słowacji i dlatego też należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Z uwagi na ognisko na Przełęczy Głuchaczki należy z sobą zabrać śpiewniki, instrumenty muzyczne, kiełbasę na ognisko oraz czołówki/latarki na drogę powrotną (będzie już ciemno).

Pozdrawiam – Grzegorz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*