11 czerwiec 2006 – Dolina Kościeliska

W dniu 11 czerwca odbyła się pierwsza tego roku wycieczka tatrzańska Klubu „ZDOBYWCÓW”. Tym razem celem była Dolina Kościeliska. Aż 19 Klubowiczów uczestniczyło w tej wycieczce i w zależności od upodobań część grupy dokonała nieomal zimowego wejścia na Ornak 1853,5 m n.p.m. A część grupy spenetrowała wszystkie z udostępnionych do zwiedzania jaskiń w Dolinie Kościeliskiej. Oto relacje uczestników wyprawy:

Miłośnicy tatrzańskich szczytów:
„Przy Jaskini Mroźnej podzieliliśmy się na dwie grupy: „podziemią” – odpowiedzialną za eksplorację jaskiń i innych otworów w Dolinie Kościeliskiej oraz „górską”, której zadaniem było zdobycie szczytu Ornak. Z grupy „górskiej” szczyt zaatakowało 6 osób z tego pięć zdobyło a jedna przechodziła „aklimatyzację” (zabrakło tlenu !!!) na wysokości 1700 m n.p.m. Raz po raz tonęliśmy w mokrym śniegu. Na szczycie bardzo wiało, tak więc po krótkiej sesji zdjęciowej i nasyceniu oczu przepięknymi widokami ośnieżonych szczytów wybraliśmy się w drogę powrotną, zabierając po drodze ze sobą „zaaklimatyzowaną” już koleżankę, która dzielnie czekała na nas pośród kosodrzewiny, pilnując szlaku i odśnieżając go ze schodzących lawinek.
Jak zawsze podczas wycieczki humory Zdobywcom bardzo dopisywały.”
Arek Rus

Miłośnicy jaskiń tatrzańskich:
„Podczas niedzielnej wycieczki do Kościeliskiej część grupy ( najpierw 9, potem 5, a na końcu 3 osoby ) zeszły do podziemi. Odwiedziliśmy jaskinie: Mroźną, Raptawicką, Obłazkową i Mylną. Tajemnicza trójka udała się też do innej jaskini … Przez Mylną przeczołgała się ostatnia, bohaterska ; ) trójka. Wrażenia wspaniałe. Wszystkim polecam.
Po spotkaniu w schronisku na Hali Ornak, w drodze powrotnej, całą grupą udaliśmy się do wspaniałego Wąwozu Kraków. Na końcu, jedni bez problemu, inni z trudnością, przeszli malutką jaskinię – Smoczą Jamę.”
Łukasz Trębacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*