1% dla Leny Górnej córki naszego kolegi Jakuba

Kolejny sezon rozliczeń podatku  rozpoczęty, a w związku z tym, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na naszą córkę Lenkę. Zdaję sobie sprawę jak wiele jest osób potrzebujących, że każdego roku proszących o taką pomoc przybywa. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Wszystkim, którzy wspierają nas przekazując swój procent podatku Lenie.

Co tam u nas słychać? To, że Lena ma chore serce, to już większość z Was wieJ bo większość z Was wspieracie nas od samego początku czyli od 2010 roku – od narodzin Lenki. U Lenki stwierdzono zespół heterotaksji, stenozę płucną, nieprawidłowy spływ żył systemowych, odwrócenie trzewi, wspólny kanał przedsionkowo-komorowy itd. Większość klinik uważała jej przypadek, jako fajny materiał doświadczalny. Dopiero prof. Moll w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi potraktował ją jak człowieka i podjął się zoperowania Leny. W styczniu 2011 Lena przeszła dwie skomplikowane bardzo ciężkie operacje serca, w kwietniu 2015 kolejną, niestety nie ostatniąL. Stan zdrowia Leny określany jest jako stabilny. Co miesiąc Lena przechodzi szereg badań kontrolnych, dwa razy do roku kompleksowe. Skutkami ubocznymi zażywania leków jest kamica powodująca bolesne bóle brzucha, wykryta u córki w 2012 roku, z którą nadal walczymy.  We wrześniu 2014 roku u Leny wykryto zaburzenie krzepliwości krwi. Do dnia dzisiejszego nie udało się określić przyczyny zaburzeń. Lekarze rozkładają ręce. A my truchlejemy, żyjemy ze świadomością, że nasze dziecko może się wykrwawić przy byle większym skaleczeniu. W sierpniu 2017 nie cale pół roku po ostatnich badaniach znacznie pogorszyła się wydolność serca Leny, zaniepokoiło to nie tylko nas ale i lekarzy. W lutym jedziemy do szpitala na badania i kolejną konsultacje do prof. Moll w sprawie kolejnej operacji. Nie chcielibyście widzieć reakcji Leny na tę wiadomość:(

No i coś pozytywnego 🙂 Lena nadal je! Szału nie ma 🙂 tosty z masłem najczęściej ale zawsze coś:) a dręczące bóle głowy, z którymi walczyliśmy od 2 lat są dużo rzadsze:) Mimo wielu przeciwności jest cudowna dzielna i wesoła. Ma więcej siły niż my oboje razem wzięci. Staramy się zapewnić jej „normalne” życie i funkcjonowanie np. zamiast gry w siatkówkę dostała do opieki kotka:). I chodź wielu rzeczy robić jej niestety nie wolno mamy nadzieje, że nigdy nie będzie czuła się gorsza od rówieśników, o co usilnie walczymy.

Dzięki pieniądzom uzyskanym z 1% podatku mamy możliwość częściowego pokrycia kosztów związanych z opłaceniem wizyt u specjalistów (a tych trochę jest), kosztów pobytu w szpitalach, hotelach, szereg badań wykonywanych prywatnie, rehabilitacji, częściowe pokrycie kosztów dojazdu do specjalistów (jeździmy po całej Polsce). Więc za każdy przysłowiowy grosz serdecznie wszystkim dziękujemy.

Jeżeli nie będą Państwo mieli na kogo z pośród bliskich lub znajomych osób przekazać 1% podatku z rozliczenia rocznego to będziemy niezmiernie wdzięczni jeżeli rozliczając się przekażecie ten 1 % na naszą córkę Lenę 🙂

W formularzu PIT proszę wpisać numer:  

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 

13595 Górny Lena

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*